Místo souše moře internetu, jihočeští Piráti se na vlnách nejen připravovali na nadcházející krajské zastupitelstvo

Místo souše moře internetu, jihočeští Piráti se na vlnách nejen připravovali na nadcházející krajské zastupitelstvo

Improvizace ani efektivní využívání internetu nejsou Pirátům cizí. V neděli 17. května se proto krajské forum odehrálo už podruhé virtuálně. A jako vždy bylo otevřené zájemcům o členství i široké veřejnosti.

Nejžhavějším tématem se stalo čtvrteční zasedání krajského zastupitelstva, kde se mimo jiné jednalo o plošném snižování dotací. Podle Pirátů jde o příliš jednoduché řešení složitého problému, při kterém zbytečně létají třísky. Proto čelní kandidáti připravované změny v krajské rozpočtu pečlivě studovali.

Řeč přišla i na formu pravidelných zasedání. Zlatým pravidlem totiž je, že pokud práci lze řešit přes internet, tak ať se tak stane. Živá osobní setkání by tak měla být do budoucna spíše neformální.

V průběhu online zasedání se připojil také předseda strany Ivan Bartoš, který mluvil například o novém programu Pirátů s názvem Budoucnost řešíme teď!

Krajské fórum se znovu setká koncem června (o přesném termínu budeme informovat), tentokrát už opět na živo a konkrétně v Týně nad Vltavou. Tímto bychom rádi pozvali novináře, nováčky i kohokoliv z široké veřejnosti, aby se na Piráty přišel podívat.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články