Martin mareda
11. června 2024

Červnová rada Tábora jednala o bydlení i dopravě

V pondělí proběhla opravdu našlapaná rada města Tábor s několika velmi zajímavými body.

verejne_ohniste_pisek1
11. června 2024

Písek má nové veřejné ohniště

V Písku se podařila dobrá věc! A má na tom zásluhu náš radní pro životní prostředí Martin Brož! V lokalitě Vohybal vzniklo veřejné ohniště s lavičkami.

kudlackova-zast
kákona_vlaky
29. května 2024

Jihočeši si zaslouží moderní vlaky

Na posledním krajském zastupitelstvu opět nechybělo téma kvality vlaků. Jihočeši si podle nás zaslouží moderní vlaky, které jsou navíc bezesporu jedním z udržitelných způsobů dopravy. Krajští politici se proto musí zaměřit na to, jak budou v budoucnu vypadat dlouhodobé smlouvy s dopravci a jaké budou mít parametry.

roubíček_jiří
23. května 2024

I volnočasová hřiště si zaslouží podporu kraje

Měla by být v každém malém městě či vesnici venkovní posilovna? Mohla by! Možná se to zdá jako sci-fi, ale dnes již celkem běžně existují workoutová hřiště, kde si své tělo může protáhnout kdokoli, kdo má chuť – a roli posilovny nebo tělocvičny tak dokážou alespoň částečně nahradit.

cb-tabor
23. května 2024

Evropská tour přijela do Českých Budějovic a Tábora

Pondělí 20. května patřilo v Táboře a v Českých Budějovicích Pirátům. Do jižních Čech totiž přijeli kandidáti do Evropského parlamentu. Rozdávali jsme s nimi Pirátské listy i úsměvy. V tomto článku navíc najdete i odkaz ke stažení aktuálních Pirátských listů.

josef soumar_OŘEZ
10. května 2024

Nelegální billboardy by měly od silnic mizet rychleji!

Boj proti nelegálním billboardům občas vypadá jako boj proti větrným mlýnům. Naštěstí je tady nová legislativa, která by mohla vše usnadnit. I tak se ale třeba na krajském zastupitelstvu zeptal Josef Soumar, jak to vidí vedení kraje.

Josef Soumar
8. května 2024

O čem jednalo dubnové krajské zastupitelstvo

Přinášíme přehled druhého letošního krajského zastupitelstva. Z programu jednání jsme vybrali čtyři zajímavé body, které si podle nás zaslouží pozornost. V příštích dnech a týdnech se jim ještě budeme věnovat podrobněji.

kopriva
19. dubna 2024

Představujeme naše kandidáty do krajských voleb: Jaromír Kopřiva

Na desátém místě naší kandidátní listiny máme tentokrát zástupce z Jindřichova Hradce. Je jím Jaromír Kopřiva - jindřichohradecký zastupitel a zároveň lékař tamní nemocnice.

křižíkova_elektrárna
17. dubna 2024

O čem jednala Rada města v Táboře?

V pondělí se v Táboře konala Rada města. A protože toho na ní bylo tentokrát opravdu hodně, připravili jsme si pro vás pořádnou dávku informací.

sandrik-bednář2
4. dubna 2024

Představujeme naše kandidáty do krajských voleb: Sandrik Bednář

Kdo se skrývá pod číslem devět naší krajské kandidátky? Není to nikdo jiný než Sandrik Bednář – jihočeský kosmopolita, který v současnosti pracuje jako tajemník zastupitelského klubu, je ale také pedagogem, zdravotnickým instruktorem a skautem.

pavla_heyduková
27. března 2024

Představujeme naše kandidáty do krajských voleb: Pavla Heyduková

Na osmém místě kandidátky do podzimních krajských voleb je Pavla Heyduková, kterou můžete znát z Českých Budějovic.

kapr1
21. března 2024

Starosta Protivína nominovaný za ODS přihrává zakázky pro svou firmu?!

Přihrávání zakázek firmě pana starosty? Účelové dělení zakázek? Bohužel běžná praxe města Protivín, ve kterém vládne Jaromír Hlaváč zvolený na kandidátce ODS.

14. března 2024

Boj proti nelegálním billboardům pokračuje!

Jdeme do boje proti nelegálním billboardům v Písku a celém Jihočeském kraji! Chceme bezpečný Jihočeský kraj, a proto se pouštíme do boje proti nelegálním billboardům umístěným u městských i krajských silnic.

kamil-podzimek
13. března 2024

Kamil Podzimek: Děti na ubytovnu nepatří!

Kamil Podzimek je na sedmém místě naší krajské kandidátky do voleb v letošním roce. Ve spolupráci s dalšími českobudějovickými Piráty – Pavlou Heydukovou a Janem Hoškem si pro vás připravil text o problematice dětí na ubytovnách.

bannery grafika23-ilustrační
12. března 2024

Hledáme dobrovolníky: Objednejte si zdarma pirátskou plachtu a podpořte nás!

Také v letošním roce budeme mít k dispozici bannery s našimi kandidáty, a to jak na jarní volby do Evropského parlamentu, tak na podzimní krajské volby.

CD-380-foto-Ceske-drahy-1
10. března 2024

Kvalita vagónů v rychlících, které jezdí přes Jihočeský kraj, se nelepší

Říkáme to pořád a budeme to opakovat, dokud se něco nezmění. Ptáte se proč? Vlaky jsou skvělým způsobem, jak cestovat. Třeba studentům nebo lidem často pracujícím na počítači mohou nabídnout pohodlí pro práci - funkční zásuvky, připojení na internet, stolky,…

Martin mareda
7. března 2024

Martin Mareda: Máme odvahu zastat se těch nejohroženějších!

V sociální oblasti zastupitelský klub Pirátů ostřížím pohledem dohlíží nejen na dotační tituly vyhlašované krajskou koalicí. Martin Mareda pro vás shrnul, jak situace s dotačními tituly v této oblasti vypadá.

kosatec_sibirsky
4. března 2024

Dálniční odpočívka nesmí zničit cennou louku

Na únorovém krajském zastupitelstvu jsme diskutovali o vymezení míst, kde vzniknou dálniční odpočívky dálnice D3 v lokalitě u Plané a u Soběslavi.

dan-lestina
26. února 2024

Prosazujeme spravedlivější podporu jihočeského zemědělství

Regionální agrární komora Jihočeského kraje (RAK) opět požádala kraj o přidělení individuální dotace ve výši 1 900 000 korun. Krajský zastupitel Dan Leština na jednání zastupitelstva navrhl změnu na jinou formu podpory místního zemědělství.