Jihočeští Piráti pracují na ČePiCe – krajském Pirátském centru v Českých Budějovicích

Jihočeští Piráti pracují na ČePiCe – krajském Pirátském centru v Českých Budějovicích

Na základě potřeby vlastních prostor jihočeských Pirátů vzniká v Hradební ulici v Českých Budějovicích krajské Pirátské centrum s pracovním názvem ČePiCe. Objekt v historickém centru města Piráti obnovují především svépomocí. Cílem je vytvoření prostředí, které bude sloužit nejen potřebám a propagaci Pirátské strany, ale rovněž jako komunitní prostor pro širokou veřejnost.

Pirátské centrum by mělo být otevřeným místem pro setkávání Pirátů, veřejnosti a sloužit organizaci kulturních, volnočasových, dobrovolnických a komunitních aktivit. „Pirátské centrum nám usnadní vzájemnou interakci a koordinaci, pomůže nám při plnění pirátských úkolů a při vymýšlení a uskutečňování pirátských myšlenek. Naším cílem vytvořit otevřené, demokratické, transparentní a inspirativní prostředí, ve kterém se budou lidé cítit bezpečně a chtě-nechtě se k nám budou rádi vracet,“ říká budějovický Pirát Lukáš Mareš, který práce na centru koordinuje.

Jako nejvhodnější objekt byl vybrán historický dům v Hradební ulici čp. 13. Jedná se o podsklepený třípatrový dům s gotickými klenbami v přízemí, dřevěným stropem v prvním patře, a s členitou zahradou ve vnitrobloku s výhledem na dominantu města, Černou věž. Nyní se dům svépomocí připravuje na své nové využití – na Pirátské centrum pro jižní Čechy.

Pokud máte vlastní nápady či návrhy na program ČePiCe či vlastního zapojení se do aktivit Pirátského centra, dejte nám o nich určitě vědět;), na FACEBOOKU Piráti Jihočeský kraj.

cepice2

cepice3

cepice4

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články