Jihočeští Piráti podporují rozvoj karavaningu, odmítají však nepravdivé a zavádějící informace, které prezentuje vedení kraje

Jihočeští Piráti podporují rozvoj karavaningu, odmítají však nepravdivé a zavádějící informace, které prezentuje vedení kraje

Květnové krajské zastupitelstvo schválilo rozdělení peněz v dotačním programu na podporu cestovního ruchu, mezi nimi i pouhé tři žádosti na podporu karavaningu za 714 tisíc korun. Dotační program v tomto opatření tak dopadl zcela neúspěšně. Vedení kraje přesto prezentuje podporu karavaningu jako úspěch na základě zavádějících čísel.

„Jihočeský kraj prezentuje, že za dva roky podpořil 22 žádostí na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání. To ale není pravda, protože to číslo v sobě slučuje podporu kempů a tábořišť. Podpořených projektů na karavanová stání tak bylo pouhých 10, z toho 7 v minulém roce a letos už jen 3 projekty. To ukazuje, že tam je nějaký problém,“ vysvětluje krajský zastupitel Jiří Roubíček.

Obdobná situace je i ohledně finanční podpory na budování infrastruktury pro kemping a karavaning: “Na kempy a karavany bylo za dva roky vyčleněno 9,5 milionů korun (tedy skoro 10 milionů korun, jak uvádí vedení kraje). Zájem o tyto programy ale nebyl velký, a tak bylo rozděleno jen něco málo přes 4,7 milionů korun, tedy sotva polovina z alokované částky. Opět se jedná o celkovou částku na kempy a karavany. Na samotnou výstavbu a modernizaci karavanových stání šlo tedy peněz ještě méně,” dodává Jiří Roubíček a dále pokračuje:

„Tady vůbec nejde o to, jestli rozvíjet infrastrukturu pro karavany. Na tom se asi všichni shodneme, protože podpora cestovního ruchu je priorita pro nás pro všechny. Problém spočívá v tom, že se kraj prezentuje jako podporovatel karavaningu na základě zavádějících čísel,“ uzavírá Jiří Roubíček.

O problémech v dotačním programu v minulém roce jsme informovali již ZDE.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články