Jihočeští Piráti a Starostové znají první desítku kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

17. února 2021
Jihočeští Piráti a Starostové znají první desítku kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

V primárních volbách Pirátů v Jihočeském kraji se lídrem kandidátní listiny pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR stal současný poslanec Lukáš Kolářík. Po primárních volbách hnutí Starostové a nezávislí (STAN) známe další kandidáty, na druhé pozici bude Viktor Vojtko.

O zvolení lídra jsme informovali v tiskové zprávě z 20. prosince 2020, o dalších pirátských kandidátech pak 2. února 2021. Na společné kandidátní listině bude po primárních volbách Starostů na druhé pozici Viktor Vojtko, vysokoškolský pedagog a vědec na Jihočeské univerzitě, v současné době náměstek primátora v Českých Budějovicích pro školství, sociální věci a cestovní ruch. Na třetí pozici bude Josef Soumar (Piráti), následují Zuzana Kudláčková (Piráti), Pavla Pivoňka Vaňková (STAN), Júsuf Traore (Piráti), Václav Vostradovský (STAN), Jana Koláříková (Piráti), Josef Knot (STAN) a první desítku uzavírá Veronika Kovářová (Piráti).

Pokračování sestavování koaliční kandidátní listiny okomentovali Lukáš Kolářík a Viktor Vojtko.

„Členům Pirátů a Starostů v Jihočeském kraji se povedlo postavit silný a pestrý tým lidí z různých oborů, kteří jsou díky svým kompetencím připraveni odvádět kvalitní práci v Poslanecké sněmovně. Lokální zkušenost Starostů, energie a dynamičnost Pirátů a společný zájem posunout zemi konečně k lepšímu, kombinuje to nejlepší z obou stran. Všichni kandidáti nabízejí jasné vize, co budou ve Sněmovně prosazovat v zájmu našich lidí, firem i krajiny, a taky dostatečné zkušenosti a odhodlání k tomu, aby se jim to podařilo. V blížících se sněmovních volbách hodláme společně se STAN uspět a dosáhnout nejvyšší mety - být jejich vítězem, abychom mohli prosazovat náš společný program a pomoci naší zemi. Chceme přiblížit stát občanům, digitalizaci, nízké daně, dostupnou zdravotní péči i v regionech, řešení exekučního systému, respekt k samosprávě, ochranu klimatu a přírody, inovace a samozřejmě, aby celé vládnutí probíhalo transparentně s minimálním prostorem pro korupci. Do voleb před námi leží ještě několik měsíců práce, abychom zvládli pandemii a pomohli lidem i firmám z krize, o což se společně budeme maximálně zasazovat. Ať už na lokální, krajské, sněmovní nebo senátní úrovni,” uvedl lídr kandidátky, současný poslanec Lukáš Kolářík.

„Ve sněmovně se chci soustředit na dvě témata - rozvoj cestovního ruchu, který je těžce postižen současnou pandemickou krizí, a digitalizaci veřejných služeb pro občany. Ze své pozice náměstka primátora v Českých Budějovicích s odpovědností za školství, sociální věci a cestovní ruch mám s oběma tématy praktické zkušenosti. Těmito tématy jsem se předtím zabýval i odborně během svého působení na Jihočeské univerzitě. S Piráty usilujeme o vítězství ve volbách a prosazení moderní veřejné správy západního střihu, která funguje transparentně a efektivně. Jak na úrovni státu, tak i regionů a obcí,” uvedl k dnešnímu výsledku primárních voleb Starostů Viktor Vojtko.

O sestavení kompletní kandidátní listiny budou jihočeští Piráti s Starostové informovat v další tiskové zprávě na toto téma v okamžiku, kdy budou všechna jména a jejich pozice znát.

<hr>

Sledovat nás můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat nás můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.