Vyjádření Zbyňka Konvičky k rezignaci na funkci zastupitele města Písku

25. listopadu 2020
Vyjádření Zbyňka Konvičky k rezignaci na funkci zastupitele města Písku

Zbyněk Konvička byl pirátským zastupitelem v Písku od komunálních voleb v roce 2018, nyní na svou funkci rezignuje a zůstává pouze jako předseda komise pro kulturu a cestovní ruch. Důvodem k rezignaci je snaha věnovat energii do jiných oblastí.

Řada okolností mne přiměla k rozhodnutí rezignovat na místo v zastupitelstvu města Písku i v Osadním výboru Hradiště. Toto rozhodnutí jsem sdělil i našemu místnímu sdružení Piráti Písecko v neděli 23. listopadu 2020. V zastupitelstvu mne nahradí Petr Soušek, který nyní působí v dopravní komisi a kontrolním výboru.

Hlavním důvodem mé rezignace na zastupitelský post je můj zájem věnovat energii do oblasti či prostředí, které je méně konfliktní a kde cítím více pozitivní energie. To je především oblast kultury a cestovního ruchu, prostředí mně dlouhodobě nejbližší.

Radši se totiž snažím nacházet konsenzus, kompromis, řešení, na nichž se dohodne a shodne většina, naopak mi není blízká konfrontace. Větší smysl vidím ve spojování lidí, stejně jako mi přijde více smysluplné ukazovat dobré příklady a inspirovat se jimi – sdílet je.

Z tohoto důvodu bych dál rád pokračoval v komisi pro kulturu a cestovní ruch města Písku. U Pirátů i nadále zůstávám a podporuji pirátský program, ideje a cíle k cestě ke svobodnější společnosti a udržitelnému rozvoji.

Rád bych poděkoval za spolupráci nejen kolegům ze zastupitelského klubu Pirátů, ale i všem zastupitelům, kolegům z Osadního výboru Hradiště a všem pracovníkům městského úřadu či městských a jiných organizací, s nimiž jsem spolupracoval, a věřím, že s mnohými budu spolupracovat dál. Stejně tak chci poděkovat za důvěru v Piráty, kterou lidé projevili v komunálních volbách v roce 2018, a díky níž se do píseckého zastupitelstva dostalo pět pirátských zastupitelů.

Zbyněk Konvička

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.