Vyjádření Zbyňka Konvičky k rezignaci na funkci zastupitele města Písku

Vyjádření Zbyňka Konvičky k rezignaci na funkci zastupitele města Písku

Zbyněk Konvička byl pirátským zastupitelem v Písku od komunálních voleb v roce 2018, nyní na svou funkci rezignuje a zůstává pouze jako předseda komise pro kulturu a cestovní ruch. Důvodem k rezignaci je snaha věnovat energii do jiných oblastí.

Řada okolností mne přiměla k rozhodnutí rezignovat na místo v zastupitelstvu města Písku i v Osadním výboru Hradiště. Toto rozhodnutí jsem sdělil i našemu místnímu sdružení Piráti Písecko v neděli 23. listopadu 2020. V zastupitelstvu mne nahradí Petr Soušek, který nyní působí v dopravní komisi a kontrolním výboru.

Hlavním důvodem mé rezignace na zastupitelský post je můj zájem věnovat energii do oblasti či prostředí, které je méně konfliktní a kde cítím více pozitivní energie. To je především oblast kultury a cestovního ruchu, prostředí mně dlouhodobě nejbližší.

Radši se totiž snažím nacházet konsenzus, kompromis, řešení, na nichž se dohodne a shodne většina, naopak mi není blízká konfrontace. Větší smysl vidím ve spojování lidí, stejně jako mi přijde více smysluplné ukazovat dobré příklady a inspirovat se jimi – sdílet je.

Z tohoto důvodu bych dál rád pokračoval v komisi pro kulturu a cestovní ruch města Písku. U Pirátů i nadále zůstávám a podporuji pirátský program, ideje a cíle k cestě ke svobodnější společnosti a udržitelnému rozvoji.

Rád bych poděkoval za spolupráci nejen kolegům ze zastupitelského klubu Pirátů, ale i všem zastupitelům, kolegům z Osadního výboru Hradiště a všem pracovníkům městského úřadu či městských a jiných organizací, s nimiž jsem spolupracoval, a věřím, že s mnohými budu spolupracovat dál. Stejně tak chci poděkovat za důvěru v Piráty, kterou lidé projevili v komunálních volbách v roce 2018, a díky níž se do píseckého zastupitelstva dostalo pět pirátských zastupitelů.

Zbyněk Konvička


Související články

Zastupitelstvo
Písecko

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu