Volební výsledky – Piráti na Táborsku vybojovali 11,29 % a volilo je 5 897 lidí

30. listopadu 2017
Volební výsledky – Piráti na Táborsku vybojovali 11,29 % a volilo je 5 897 lidí

Dalším bývalým okresem Jihočeského kraje, kde Piráti měli slušný výsledek, je Táborsko.

Táborsko jednoznačně táhla „táborská aglomerace“ – souměstí Tábor-Sezimovo Ústí-Planá nad Lužnicí. Ve všech třech městech se výsledek blížil k 13 %, což je zhruba o dvě procenta více, než byl republikový průměr. Z větších měst si pak dobře vedla Jistebnice s 12 \% ziskem hlasů. Celková volební účast byla v okrese 63,29 %. Nejvyšší volební účast byla v obci Radkov (88,89 %).

Celkem na Táborsku volilo Piráty 5 897 lidí a výsledek je 11,29 %, což je procentuelně druhý nejlepší za Píseckem v kraji. Z toho přímo v bývalém okresním městě Táboře volilo Piráty 2 162 lidí. Nejvíce preferenčních hlasů v okrese Tábor získali: 1. Václav Klecanda (433 hlasů), 2. Martin Mareda (235 hlasů) a 3. Martin Kákona (215 hlasů) - všichni z Táborska.

Na více než 12 % hlasů dosáhli Piráti v 35 obcích a ve čtyřech dokonce zvítězili. Jako druzí se pak umístili ve 20 obcích. Ve třech obcích se dostali dokonce nad 20 % a dá se říci, že to byly pirátské bašty. Vůbec nejlepší výsledek měli Piráti v obci Rodná, kde získali neuvěřitelných 26,77 % hlasů.

Výsledky na Táborsku byly velmi rovnoměrně rozloženy, ač hlavní sílu měla, jak bylo řečeno táborská aglomerace, kde Piráty volilo téměř 3 tisíce voličů, což je skoro polovina všech, co hlasovali pro Piráty, další menší sídla se rozhodně nenechali zahanbit.

Podrobné výsledky na volby.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.