V následujících zprávách se podíváme do jednotlivých okresů Jihočeského kraje na volební výsledky Pirátské strany ve městech a obcích.

Písecko bylo významnou pirátskou baštou komunálních i krajských voleb Jihočeského kraje, ve sněmovních volbách si vedlo také slušně – nad republikovým průměrem. Celková volební účast byla v okrese 61,32 %, o necelé procento vyšší než před čtyřmi lety. Nejvyšší volební účast byla v obci Okrouhlá (86,67 %).

Celkem na Písecku volilo Piráty 4011 lidí a výsledek je 11,46 % a celkově třetí místo v pořadí. Z toho přímo v okresním městě Písku volilo Piráty 1829 lidí. Nejvíce preferenčních hlasů v okrese Písek získali: 1. Zbyněk Konvička (239 hlasů), 2. Michal Horák (208 hlasů) a 3. Luděk Blaha (187 hlasů) (všichni z Písecka).

Velmi slušné výsledky měli Piráti ve 27 obcích včetně Písku a Mirotic, kde dosáhli na více než 12 % hlasů. V pěti obcích z toho se dostali dokonce nad 15 % hlasů. Vůbec nejlepší výsledek měli Piráti v obci Květov 17,9 % hlasů. V 11 obcích obsadili Piráti dokonce druhé místo.

Výsledky odrážejí nejen celostátní kampaň programu Černé na bílém s hlavním sloganem Pusťte nás na ně, viditelnost Ivana Bartoše a dalších Pirátů v médiích, ale také kontaktní kampaň v regionu – rozdávání Pirátských listů, bannery na domech sympatizantů apod.

Města o obce s nejlepším výsledkem nad 12 %:

Podrobné výsledky na stránkách volby.cz