Voda v Krumlově podraží, město koupí čističku za 230 milionů a zadluží se na desítky let

29. března 2019
Voda v Krumlově podraží, město koupí čističku za 230 milionů a zadluží se na desítky let

O největší investiční akci Českého Krumlova se rozhodlo na posledním zastupitelstvu města. Šestikoalice jednomyslně rozhodla o koupi čističky odpadních vod a kanálu za 230 milionů korun od soukromého vlastníka. O čističce se na zastupitelstvu debatovalo již podruhé za velkého zájmu veřejnosti.

Opozice argumentovala vysokou cenou čističky vzhledem k jejímu stáří (30 let), problematickým posudkem na její cenu a hlavně faktem, že město čističku koupit nemusí. Pokud by to neudělalo, provozoval by jí buď stát, jako se to děje nyní, nebo soukromník. Koalice ovšem měla zcela opačný názor a k transakci by mělo dojít za několik měsíců.

Na koupi čističky a kanálu si město vezme úvěr a zadluží tak Krumlov na desítky let dopředu. Splácet bude z výběru vodného a stočného, které by se mělo zvýšit současných cca 78 korun za m³ na rovných 100 korun za m³.

Jan Votřel - příznivce jihočeských Pirátů

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.