Václava Klecandu nahradil v radě a zastupitelstvu Tábora Jan Příbramský

27. června 2023
Václava Klecandu nahradil v radě a zastupitelstvu Tábora Jan Příbramský

Dosavadní táborský radní Václav Klecanda se rozhodl odstoupit ze své funkce radního a zastupitele. Jeho místo převezme Jan Příbramský.
„Chci se nyní věnovat vlastním projektům a především rodině, která se před nedávnem rozrostla o nového člena. Mým nástupcem se stane Honza Příbramský, který byl radním v minulém období a o kterém jsem přesvědčen, že naváže na rozjeté projekty a bude je posouvat dál,“
vysvětlil svoje rozhodnutí Václav Klecanda.
Václav Klecanda na táborské radnici rozhodně nezahálel. Za jeho působení se například podařilo přistoupit k Paktu starostů, který zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů a k vědomému boji s klimatickou změnou. „Ve službách městského úřadu a pečovatelské služby jsem prosadil elektromobilitu a podařilo se také začít budovat základ městské nabíjecí infrastruktury pro veřejnost,“ popsal Václav Klecanda a doplnil, že moderní energetika spolu s digitalizací pro něj byla důležitým tématem. „Radě a zastupitelstvu digitalizace příprav jednání ušetřila stohy papíru. A táborští zase pro komunikaci s úřady mohou využívat portál občana,“ dodal.
Václava na jeho místě zastupitele i radního nahradil Jan Příbramský. Od zastupitelů získal 24 z 25 možných hlasů. „Velice mě překvapila podpora napříč zastupitelstvem. Cítím to jako obrovský závazek a udělám vše pro to, abych důvěru zastupitelstva nezklamal a odvedl pro město dobrou práci,“ řekl s tím, že chce v radě města navázat na Václavovu práci, kterou započal spolu s místostarostou Martinem Maredou. „Chci, abychom dál prosazovali body, které máme v koaliční smlouvě. Takže budeme pracovat například na dokončení skateparku u zimního stadionu a dalších hřištích pro veřejnost. Za důležité považuji dokončení stezky pro pěší u průmyslové zóny, ta je nezbytná pro zvýšení bezpečnosti obyvatel v dané lokalitě,“ představil své priority nově zvolený radní Jan Příbramský.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.