Nejlepší manipulace je skrytá, říká nezávislá analýza

10. března 2020
Nejlepší manipulace je skrytá, říká nezávislá analýza

Protikorupční sdružení Oživení vypracovalo na základě podnětu od Pirátů audit soběslavského radničního zpravodaje Hláska. Výsledky nejsou dobré. Výzkum ukazuje, že Rada města občany vůbec neinformuje o budoucích rozhodnutích a předkládá jim pouze již přijatá usnesení. Proč je to problém, komentují pirátští zastupitelé:

„Je nutné si uvědomit, že Rada města nejsou Vládci města, ale jeho služebníci. Že si něco rozhodnou a občanům to dají vědět „aby se neřeklo”, je typický projev arogance moci,” říká zastupitel za Piráty Petr Král.

„Jen ten, kdo se za své návrhy nestydí, je diskutuje dopředu a dá svým spoluobčanům možnost se vyjádřit,” dodává Pirát Miloš Bučinský.

Starosta Soběslavi Jindřich Bláha (ODS) se audit pokusil zdiskreditovat přímo v kritizovaném zpravodaji Hláska. Ve svém textu bohužel mylně cituje W. Churchilla, přičemž pravým autorem použitého citátu je J. Goebbels - Hitlerův ministr propagandy. Zároveň se pan starosta podivuje, proč podobné audity platí Ministerstvo vnitra. Pirát Martin Kákona se proti tomu ohrazuje: „Piráti rozhodně neřídí Ministerstvo vnitra. To má pod sebou vládní ČSSD. Takže o nějakém falšování nemůže být řeč. Navíc jako občané Soběslavi nemáme na fondy Ministerstva vnitra vůbec žádný vliv. Starosta tak spíše vypadá jako potrefená husa, která nemá argumenty, a tak kejhá.”

Redakční radu Hlásky tvoří nevolení lidé, které jmenuje Rada města a ti schvalují její obsah. Jinými slovy: obsah Hlásky má zcela pod kontrolou politická garnitura skrze loutkovou radu. Za své peníze občané dostávají zpátky politický marketing vládnoucí koalice.

„Kontroverze radničních novin, které slouží jako hlásná trouba vládnoucích stran, je problémem v celé České republice. V Soběslavi jsme svědkem téhož. Téma jsme dokonce řešili na půdě Poslanecké sněmovny. List Hláska spadá přesně do tohoto konceptu,” uzavírá poslanec a místopředseda Bezpečnostního výboru Pirát Lukáš Kolářík.

Analýzu Hlásky si můžete stáhnout v PDF zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články