Senioři na palubě aneb jak se plavit do budoucnosti společně

14. ledna 2021
Senioři na palubě aneb jak se plavit do budoucnosti společně

Piráti představili již v prosinci loňského roku novou platformu s názvem Senioři na palubě, jejímž smyslem je zjistit, co trápí české seniory a co vše by potřebovali pro svůj důstojný život. Zjištěné informace chtějí Piráti začlenit do programu pro sněmovní volby v říjnu letošního roku.

“Přivedli nás na svět, přivedli na svět naše rodiče. Společně nás vychovali, vyrůstali jsme v jejich životním příběhu. Je na čase jim to vše vrátit.”

Piráti chtějí společně s lidmi ve středním věku a seniory vytvořit program na základě jejich reálných potřeb a problémů, které dennodenně řeší. V plánu je zakládání Palub, pirátských klubů pro seniory se vzdělávacími i volnočasovými aktivitami, v krajských městech. S tím souvisí i vytvoření sítě ambasadorů a týmů dobrovolníků v jednotlivých krajích. Činností a zájmem těchto aktivních lidí by mělo být kromě jiného také vyhledávání kontaktů a zastupování Pirátů ve vztahu s veřejností.

Máte chuť se přidat? Budete vítání. Sledujte nás na Facebooku nebo se nám ozvěte na e-mail seniori@pirati.cz. Budeme také rádi, když o nás řeknete svým známým.

Aktivity na Palubách mohou být politické i apolitické. Ambasadoři z řad seniorů, pirátští koordinátoři a dobrovolníci mohou organizovat přednášky, kurzy, workshopy, exkurze a další aktivity, které zlepší mezigenerační komunikaci a soudržnost společnosti.

Zveme na palubu všechny příznivce Pirátů, především aktivní seniory, kterým záleží na svobodě, demokracii a na budoucnosti naší země.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.