V Soběslavi se Piráti rozhodli přidat k dobrovolníkům, kteří po celé zemi šijí roušky

18. března 2020
V Soběslavi se Piráti rozhodli přidat k dobrovolníkům, kteří po celé zemi šijí roušky

Poté, co vyšlo najevo, že stát nedokáže zajistit roušky pro složky integrovaného záchranného systému, natož obyčejné lidi, vzedmula se po celé republice iniciativa dobrovolníků, kteří začali šít roušky.

Někteří pro sebe nebo své blízké, jiní, tak jako my, začali šít roušky organizovaně ve velkém, především pro ty nejpotřebnější. První vzorky roušek jsme vyrobili už o víkendu. Když jsme přišli v roušce do supermarketu, každý na nás koukal a připadali jsme si, jak kdybychom přiletěli z Marsu. Pár dní a všechno je jinak. Vyjít si ven bez roušky je nejen nemyslitelné, ale od půlnoci z úterý na středu dokonce zakázané. To, že roušky lidé mají, je jen díky dobrovolníkům.

Dnes již naše skupina šije více než 150 roušek denně. Další stovky roušek dnes v Soběslavi šije diakonie ČCE Rolnička a jedna z dobrovolnic sama zásobila soběslavskou městskou policii či několik obchodů ve městě. Ani to ale zdaleka nezajistí poptávku. V dalších dnech chceme počet vyrobených roušek ještě zvýšit a zaměřit se na distribuci roušek běžným občanům, pro které už máme ve městě připravena výdejní místa. V Soběslavi si je například můžete vyzvednout v Reklamce Petr, Papírnictví Spino či železářství Šťastný za mřížemi zavřených obchodů.

Budeme rádi za jakoukoliv materiální pomoc. Nejvíce však uvítáme další dobrovolníky, kteří usednou za šicí stroj a budou nám pomáhat vyrábět roušky.

V případě zájmu kontaktujte naši koordinátorku na e-mailové adrese klara.bidarova@pirati.cz, nebo na telefonním čísle 770 199 948.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články