Jihočeští Piráti se připravují na práci v krajském zastupitelstvu

Jihočeští Piráti se připravují na práci v krajském zastupitelstvu

„V Jihočeském kraji máme už řadu lidí v aktivních politických funkcích, máme zastupitele, místostarostu, radní, lidi v komisích a výborech. Blíží se volby a celou situaci nechceme podcenit, takže jsme se sešli, abychom si vzájemně předali zkušenosti, příprava je pro nás totiž velmi důležitá,” uvedl MUDr. Lukáš Mareš, lídr krajské kandidátky.

Jiří Roubíček, další z kandidátů, k tomu dodává: „Jedním z důležitých krajských témat je bezesporu ekonomika, krajské peníze, rozpočet, podpora místních podnikatelů, živnostníků a lokálních producentů. Na to se hodně zaměřujeme v našem programu a zvlášť teď, v době očekávané krize, kdy půjde o hodně. Kraj má poměrně velký rozpočet a dá se s tím dobře pracovat, takže řešíme samozřejmě i úpravy připravovaného programu tak, abychom na krizi dobře a správně reagovali.”

Další téma, které Piráti vnímají jako zásadní pro budoucnost, je péče o životní prostředí. Tomu se věnuje další čelní kandidátka, architektka Veronika Kovářová: „Kemp uprostřed přírody u rybníka přímo vyzývá k řešení otázek sucha, stavu krajiny a životního prostředí. Naší cestou je podpora krajinného plánování. Chceme pestrou krajinu. Nechceme megalomanské přehrady, které budou realizovány za desítky let, vody zadrží ve skutečnosti málo a rozhodně nevrátí vodu do přírody ani do studní.”

Piráti

Společný víkend v kempu byl pro Piráty jednou z mnoha dalších příležitostí, online přes internet i osobně, kdy mohou pracovat na společných postupech a strategiích. Nyní se dále zúčastnili radní z Týna nad Vltavou Jan Novák, soběslavský zastupitel Martin Kákona, Lucie Korytářová, Jitka Novotná, poslanci Lukáš Kolářík a Ondřej Profant, místostarosta města Tábor Václav Klecanda, předseda místního sdružení Českobudějovicko Tomáš Guth Jarkovský, zastupitel Českých Budějovic Jan Hošek, zastupitel města Písek a kandidát do senátu Michal Horák a předsedkyně krajského sdružení Pirátů Jana Koláříková.


Související články

Volby 2020

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu