Volební rok 2017 zahájili jihočeští Piráti v Táboře

10. ledna 2017
Volební rok 2017 zahájili jihočeští Piráti v Táboře

Jihočeští Piráti se v neděli 8. ledna sešli na své první letošní krajské schůzi. Jejich dočasným přístavem se stala hospůdka Na Kurtech v Táboře. Zhodnotili uplynulý rok a zahájili přípravy na volby do Poslanecké sněmovny letos na podzim. Setkání bylo jako vždy otevřené, protože veřejnost je u Pirátů vždy vítána.

Klíčovým bodem programu byly volby 2017 a příprava primárních voleb, v kterých členové strany v online hlasování rozhodnou o obsazení krajských kandidátních listin. V Jihočeském kraji se bude hlasovat v průběhu března. Na setkání vystoupil místopředseda Pirátů Jakub Michálek, šéf klubu zastupitelů Hlavního města Prahy, aby informoval o dění na republikové úrovni a přednesl plány na volební rok.

Piráti také probrali nový organizační řád, krajský rozpočet pro rok 2017 a zřízení krajského mediálního odboru. Nezapomněli ani na zhodnocení výsledků krajských voleb 2016. Představili se rovněž noví příznivci a zájemci o členství i nová krajská koordinátorka Jana Rohová.

Předsedové místních sdružení pak shrnuli situaci na místní úrovni. V Písku, kde mají Piráti zastupitele Martina Brože, se budou nově pravidelně konat sdílené neděle, kde budou moci ostatní Piráti i široká veřejnost komentovat a připomínkovat dění na radnici. V Soběslavi se zdejší Piráti potýkají s problémy s radnicí. Ačkoli mají v současné době dva zastupitele, setkávají se s nepochopením své činnosti a soustavnými pokusy jejich aktivity zastavit. V Českých Budějovicích se připravuje festival svobodné hudby Vyosení, tedy koncert kapel, které nespadají pod Ochranný svaz autorský (OSA). Na Strakonicku, v obci Katovice, proběhl v listopadu charitativní koncert Autumn night podporovaný místními Piráty. 

Piráti jsou otevřenou a transparentní stranou. Do diskuze se proto můžete zapojit i vy. Přijďte se podívat na naši další krajskou schůzi nebo navštivte setkání místních sdružení. O jednotlivých akcích budeme včas informovat.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.