Jihočeští Piráti mají prvních 10 kandidátů do krajského zastupitelstva

9. března 2020
Jihočeští Piráti mají prvních 10 kandidátů do krajského zastupitelstva

Jihočeští Piráti v demokratických vnitrostranických volbách vybrali ze svého středu dalších devět kandidátů na krajské zastupitele. Společně s již zvoleným lídrem Lukášem Marešem se nyní připravují na kampaň a volby na podzim 2020.

V čele kandidátní listiny bude na druhé pozici současný radní v Týně nad Vltavou Jan Novák, následují Josef Soumar z Písku, Veronika Kovářová z Volyně, Jiří Roubíček z Tábora, Martin Kákona ze Soběslavi, dále Dan Leština, Jan Hošek a Lucie Korytářová, poslední tři jmenovaní z Českých Budějovic. Čelo krajské kandidátky uzavírá Lukáš Kolářík z jihočeských Katovic.

„V současné době dokončujeme práci na programu, který zveřejníme během následujícího měsíce. Zabýváme se v něm kompletní agendou kraje. Chceme, aby byl celý náš program reálný, nechceme v nadcházející kampani slibovat něco, co realizovat nejde, nebo to do působnosti kraje nespadá,“ říká Jan Novák, dvojka kandidátky, a třetí v pořadí, současný zastupitel v Písku Josef Soumar k tomu dodává: „Všichni čelní kandidáti se shodneme v názoru, že chceme moderní, otevřený a efektivní kraj 21. století, s kvalitní dopravní obslužností, odpovědný k životnímu prostředí, dostupným zdravotnictvím, rovnoměrným rozložením investic a transparentním rozpočtováním. Kraj spravedlivý a prospěšný každému z jeho obyvatel je základ, na kterém stavíme.“

U jihočeských Pirátů bude nyní následovat další vnitrostranická volba, v níž členové vyberou ve dvoukolovém elektronickém hlasování zbytek jihočeské pirátské kandidátky.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.