Práce v opozici je stejně důležitá a svou funkci budeme plnit i tam, pomůžeme také v současné krizi, říkají Jihočeští Piráti

Práce v opozici je stejně důležitá a svou funkci budeme plnit i tam, pomůžeme také v současné krizi, říkají Jihočeští Piráti

České Budějovice, 3. listopadu 2020 - Piráti chtějí s devíti mandáty v krajském zastupitelstvu ujistit širokou veřejnost, že svou funkci budou plnit i v opozici. Budou důstojnou protiváhou koalici a budou také předkládat návrhy s cílem naplňovat vlastní program.

„Chceme pracovat pro kraj a pro všechny jeho obyvatele. Podpoříme všechny smysluplné návrhy, které pomohou v současné krizi a zároveň se budeme snažit pomáhat i jinými způsoby,“ říká místopředseda zastupitelského klubu Josef Soumar.

Piráti získali ve volbách do krajského zastupitelstva 12,85 % hlasů a získali 9 nových krajských zastupitelů. Při povolebním vyjednávání se snažili sestavit širokou koalici s KDU-ČSL/TOP09, STAN, Jihočechy 2012 a ČSSD, to se však nepodařilo. V opozici zůstávají nyní se STAN a ANO 2011.

Předsedkyní klubu jihočeských Pirátů si noví zastupitelé zvolili Ing. arch. Veroniku Kovářovou, která dodává:

„Současná krize ovlivní více či méně všechny obyvatele Jihočeského kraje. Chceme, aby ten dopad byl co nejmenší a překonali jsme jej co nejlépe. Chceme být konstruktivní opozicí, tedy takovou, která předkládá vlastní návrhy, kritizuje s odstupem a nadhledem, bez zbytečných emocí. Budeme bedlivě sledovat kroky koalice, analyzovat její rozhodnutí, v případě potřeby nabídneme alternativy, veškeré návrhy projednáme s odborníky v oboru. Budeme nabízet svá řešení k diskuzi, nabídneme pomoc zejména ve věcech, kterým rozumíme perfektně - IT, zapojení občanů, transparence, problematiku venkova a životního prostředí.” 

Piráti si rovněž zvolili zástupce jednotlivých gescí, za které budou osobně odpovídat, a to takto:

  • Lukáš Mareš - oblast zdravotnictví
  • Jan Novák - oblast kultury a sociálních služeb
  • Josef Soumar - ekonomika, investice a majetek kraje, podpora podniků a podnikatelů
  • Veronika Kovářová - územní plánování, rozvoj venkova a památková péče
  • Jiří Roubíček - oblast sportu, cestovního ruchu, dotační politika a veřejné zakázky
  • Martin Kákona - oblast podpory vědy, výzkumu a vývoje, oblast dopravy a technické infrastruktury
  • Dan Leština - oblast ochrany přírody a krajiny, zemědělství, lesnictví
  • Jan Hošek - rozvoj služeb e-governmentu a IT
  • Lucie Korytářová - oblast vzdělávání, ochrany klimatu a odpadového hospodářství 

O práci v krajském zastupitelstvu budou Piráti dále informovat, sledovat je můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat je můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.   

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.