Práce v opozici je stejně důležitá a svou funkci budeme plnit i tam, pomůžeme také v současné krizi, říkají Jihočeští Piráti

Práce v opozici je stejně důležitá a svou funkci budeme plnit i tam, pomůžeme také v současné krizi, říkají Jihočeští Piráti

České Budějovice, 3. listopadu 2020 - Piráti chtějí s devíti mandáty v krajském zastupitelstvu ujistit širokou veřejnost, že svou funkci budou plnit i v opozici. Budou důstojnou protiváhou koalici a budou také předkládat návrhy s cílem naplňovat vlastní program.

„Chceme pracovat pro kraj a pro všechny jeho obyvatele. Podpoříme všechny smysluplné návrhy, které pomohou v současné krizi a zároveň se budeme snažit pomáhat i jinými způsoby,“ říká místopředseda zastupitelského klubu Josef Soumar.

Piráti získali ve volbách do krajského zastupitelstva 12,85 % hlasů a získali 9 nových krajských zastupitelů. Při povolebním vyjednávání se snažili sestavit širokou koalici s KDU-ČSL/TOP09, STAN, Jihočechy 2012 a ČSSD, to se však nepodařilo. V opozici zůstávají nyní se STAN a ANO 2011.

Předsedkyní klubu jihočeských Pirátů si noví zastupitelé zvolili Ing. arch. Veroniku Kovářovou, která dodává:

„Současná krize ovlivní více či méně všechny obyvatele Jihočeského kraje. Chceme, aby ten dopad byl co nejmenší a překonali jsme jej co nejlépe. Chceme být konstruktivní opozicí, tedy takovou, která předkládá vlastní návrhy, kritizuje s odstupem a nadhledem, bez zbytečných emocí. Budeme bedlivě sledovat kroky koalice, analyzovat její rozhodnutí, v případě potřeby nabídneme alternativy, veškeré návrhy projednáme s odborníky v oboru. Budeme nabízet svá řešení k diskuzi, nabídneme pomoc zejména ve věcech, kterým rozumíme perfektně - IT, zapojení občanů, transparence, problematiku venkova a životního prostředí.” 

Piráti si rovněž zvolili zástupce jednotlivých gescí, za které budou osobně odpovídat, a to takto:

  • Lukáš Mareš - oblast zdravotnictví
  • Jan Novák - oblast kultury a sociálních služeb
  • Josef Soumar - ekonomika, investice a majetek kraje, podpora podniků a podnikatelů
  • Veronika Kovářová - územní plánování, rozvoj venkova a památková péče
  • Jiří Roubíček - oblast sportu, cestovního ruchu, dotační politika a veřejné zakázky
  • Martin Kákona - oblast podpory vědy, výzkumu a vývoje, oblast dopravy a technické infrastruktury
  • Dan Leština - oblast ochrany přírody a krajiny, zemědělství, lesnictví
  • Jan Hošek - rozvoj služeb e-governmentu a IT
  • Lucie Korytářová - oblast vzdělávání, ochrany klimatu a odpadového hospodářství 

O práci v krajském zastupitelstvu budou Piráti dále informovat, sledovat je můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat je můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.   


Související články

Volby
Volby 2020
Zastupitelstvo
Události

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu