Podporujeme program Obědy pro jihočeské děti

Podporujeme program Obědy pro jihočeské děti

Lepší začlenění do kolektivu, zlepšení školních výsledků nebo větší sebevědomí. 

To vše mohou být benefity toho, pokud dítě chodí pravidelně do školní jídelny. Ano, i taková zdánlivá drobnost jako oběd dokáže zlepšit život dětem, jejichž rodiny prochází složitou sociální situací. A právě alespoň jedno teplé jídlo dětem ze znevýhodněných rodin může nyní zajistit program Obědy pro jihočeské děti. Ten v červnu schválilo krajské zastupitelstvo a nyní rada kraje vyhlásila pravidla programu.

„To, že projekt schválila rada kraje, rozhodně vítám. A ještě víc mě těší, že zde tentokrát není žádné diskriminační pravidlo, jak se tomu stalo v programu s příspěvky na kroužky jihočeským dětem. Základní parametry totiž nastavovalo ministerstvo,“ komentuje vyhlášení programu náš zastupitel Martin Mareda. V případě projektu obědů totiž stačí, aby byl rodič příjemcem některé z vybraných sociálních dávek. Naproti tomu do „Kroužků pro jihočeské děti“ se nemohou hlásit děti, jejichž rodiče jsou mimo jiné déle, jak 6 měsíců vedeni jako uchazeči o zaměstnání na Úřadu práce. 

Dotační program poběží dva školní roky 2023/2024 a 2024/2025. Zapojit se do něj mohou organizace poskytující školní stravování v Jihočeském kraji a rodiny, které pobírají alespoň jednu z vymezených dávek: doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí, odměnu pěstouna, příspěvek při pěstounské péči nebo příspěvek na úhradu potřeb dítěte. Podobně jako v případě programu na podporu kroužků pro děti musí o příspěvek požádat přímo rodiče přes webový formulář na stránce obedy.kraj-jihocesky.cz. Aktuálně běží registrace organizací do programu, rodiče budou moci přes webový formulář žádat od 1. září.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články