Podle našich zastupitelů je nutné se skutečně snažit, aby všechny děti ze znevýhodněných rodin měly stejnou startovní pozici

Podle našich zastupitelů je nutné se skutečně snažit, aby všechny děti ze znevýhodněných rodin měly stejnou startovní pozici

Na čtvrtečním krajském zastupitelstvu se hlasovalo mimo jiné o spuštění programu „Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti," který navazuje na program „My v tom Jihočechy nenecháme". Naši zastupitelé měli výhrady k nastavení podmínek nového programu.

„Hejtman Martin Kuba říká, že chce dát všem dětem stejnou startovní pozici. Podmínka pro jednoho z rodičů nebýt na Úřadu práce déle jak 6 měsíců je ale stále diskriminační. Program je zaměřený na děti, ne na rodiče. Pomoc by tedy měla mířit za dětmi bez rozdílů,” rozporoval podmínky programu Martin Mareda. „Ano, některé rodiny systém zneužívají, ale nevidím důvod abychom dětem nedali šanci k tomu se vymanit právě díky kroužkům a společnosti vrstevníků ze stereotypů a vzorců chování, které zažívají každý den v rodině,“ doplnil.

Josef Soumar také namítal, že materiál neprošel standardními poradními orgány zastupitelstva a rady (Výborem pro vzdělávání, výchovu a zaměstnanost, Finančním výborem a Sociální komisí).

„Vzhledem ke zkušenostem s tímto programem z loňského roku bych zároveň předpokládal, že si kraj nechá poradit od svých odborníků. Takto musíme jen doufat, že vedení kraje program tentokrat nastavilo tak, aby alokovaná částka mohla být vyčerpána v maximální možné míře, podotknul Josef Soumar.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články