Piráti a Starostové pracují v krajském zastupitelstvu

Piráti a Starostové pracují v krajském zastupitelstvu

Do krajského zastupitelstva jsme vstoupili jako lidé ze dvou samostatných uskupení, ale dnešní současná koaliční spolupráce nám rozhodně není cizí. Sdílíme velkou většinu našeho volebního programu a máme blízký pohled na rozvoj Jihočeského kraje. Naším společným cílem je transparentní, digitalizovaná správa kraje. Velký důraz klademe na práci s krajinou, péči o obyvatele venkova, prostupnost a dostupnost volné krajiny a spolupráci se zemědělci a lesníky.

Jihočeský kraj nabízí turistické atraktivity nejen v přetížených centrech, ale i v dalších, ještě neobjevených místech. Propojování sídel a cílů stezkami, posílení propagace neznámých míst, to je naše vize cestovního ruchu.

Nejen v krajském zastupitelstvu, ale i v komunální politice svými rozhodnutími podporujeme místní živnostníky, producenty a řemeslníky. Podpora rozvoje stávajících firem například cestou modernizace je také naším společným cílem.

Oblast sociálních služeb a zdravotnictví je další z našich společných priorit. Kraj trpí nedostatkem péče ve venkovských lokalitách, Piráti i Starostové se tímto problémem zabývají a navrhují řešení, která by mohla pomoci.

Svou opoziční roli vnímáme jako možnost se ke koaličním návrhům vyjadřovat a oslovovat kolegy zastupitele se svými náměty, pro které hledáme podporu napříč celým zastupitelstvem. Pokud má náš návrh potenciál změny k lepšímu, věříme, že uspějeme. Jedním z takových návrhů byl například ten od Josefa Soumara.

Díky rozklikávacímu rozpočtu na úroveň jednotlivých faktur, tedy návrhu, který Josef Soumar předložil všem zastupitelům krátce po minulých volbách, se náš kraj stal vysoce transparentním a odpovědným vůči občanům. Děkujeme všem zastupitelům, že tento návrh podpořili.


Tento článek vyšel v jarním vydání tištěných Koaličních novin, které můžete získat na ulicích od našich kandidátů a dobrovolníků, případně je najdete k odběru na spřátelených místech.

NOVINY MŮŽETE ČÍST TAKÉ ZDE V ONLINE PROHLÍŽEČI


O práci v krajském zastupitelstvu budou Piráti dále informovat, sledovat je můžete na na Facebooku a na webu.


Související články

zastupitelstvo
Koaliční noviny

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu