Piráti se pustí do tradičního úklidu jihočeských měst

4. dubna 2018
Piráti se pustí do tradičního úklidu jihočeských měst

I letos se jihočeští Piráti zapojí do celonárodní akce Ukliďme Česko, která se v mnoha městech republiky koná 7. dubna. Přinášíme přehled měst a míst, kde se jednotlivé úklidy pořádají.

Uklidmecesko.cz je dobrovolná úklidová akce, která probíhá po celé republice. Zaměřujeme se na úklid vybraných lokalit, malých i větších nelegálních skládek a všudypřítomného nepořádku, aby se nám tu lépe žilo. Akce probíhá po celé republice. Loni se do úklidu zapojilo více než 96 000 dobrovolníků a sesbíralo neuvěřitelných 1 500 tun odpadu.

Pokud jste, stejně jako my, naladěni na vlnu ochrany přírody, přidejte se! Nejen, že pomůžete zkrášlit místa, která máte rádi, ale poznáte nové lidi a užijete si zábavný den. Proto neseďte doma, vezměte drobotinu, dvounohého nebo čtyřnohého miláčka, kamarády a přijďte za námi. Na interaktivní mapě (http://www.uklidmecesko.cz/map/) se můžete podívat, kde se letos bude uklízet a kde se do akce můžete zapojit. A pokud máte tip na lokalitu, která by ve vašem okolí naši pomoc potřebovala, dejte nám vědět!

Děkujeme všem, kteří akci podporují – ať už finančně, materiálně nebo mediálně! A hlavně děkujeme vám, kteří se s námi na akci podílíte. Je to sice jen nepatrný kousíček planety, ale je náš:)

České Budějovice | mlýnská stoka u Sokolského ostrova\ místo, událost na FB

Jindřichův Hradec | bude rozmisťovat odpadkové koše a plánuje výsadbu květin po městě

Písek | úklid Otavy, u domečku EVO, poblíž lávky na Městský ostrov\ místo, událost na FB

Prachatice | uklízí sdružení Živé Prachatic\ místo, událost na FB

Soběslav | Hvížďalka – kolem Lužnice na Svákově a okolí Nového rybník\ místo, událost na FB

Strakonice | u hradu, lávky a podniku Fezko\ místo, událost na FB

Tábor | stezka podél řeky od brusírny na ovál\ místo, událost na FB

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.