Piráti se opět pustili do úklidu jihočeských měst

Piráti se opět pustili do úklidu jihočeských měst

Jihočeští Piráti se 7. dubna tradičně zapojili do celonárodní akce Ukliďme Česko. V Jihočeském kraji se pustili do nepořádku v Českých Budějovicích, Táboře, Písku, Strakonicích, Soběslavi, Prachaticích a Týně nad Vltavou. V Jindřichově Hradci osazovali Piráti nové odpadkové koše.

null

V krajské metropoli se budějovičtí piráti pustili do úklidu kolem vodních toků. V devíti dobrovolnících sesbírali cca 150 kg různého odpadu.

„V Táboře jsme vyrazili v patnácti lidech uklidit stezku a břeh Lužnice od restaurace Na Brusírně k Sídlišti nad Lužnicí. Cestou jsme nasbírali 15 pytlů, ve kterých bylo odhadem 150 kg odpadu. Ten jsme pečlivě vytřídili a popravdě nad některými „nálezy“ nám zůstával rozum stát – za všechno mluví kolečková brusle,“ sdělil po úklidu za táborské Piráty Václav Klecanda.

null

V Písku se Piráti v čele se zastupitelem Martinem Brožem vydali stejně jako loni do okrajové části města Purkratic, kde se našla řada kuriozit včetně kočárku. Jako obvykle pořádali úklid města společně s Městskou elektrárnou Písek. Celkem se sešlo kolem 60 účastníků. Hlavní úklid pak probíhal kolem toku řeky Otavy.

V Jindřichově Hradci se Piráti zaměřili tentokrát na osazení nových odpadkových košů a chystají se na výsadbu květin. V Prachaticích se s Piráty o organizaci postaral především spolek Živé Prachatice. Sešlo se na 20 dobrovolníků, kteří posbírali 20 pytlů odpadu. Strakoničtí Piráti uklízeli okolí loni vybudovaného „bosého chodníku“ na Podskalí.

null

Soběslavští Piráti nasbírali celkem 1600 kg často nečekaných nálezů. Objevili kočárek, šest lednic, zachovalou koloběžku, jízdní kolo, dvě televize, dva vysavače a postel. „Nejzajímavější byl nález vzkazu v lahvi, který sice neobsahoval mapu k pokladu, ale vzkazy dětí ze Základní školy E. Beneše,“ sdělil soběslavský Pirát Martin Kákona. Úklid se konal i v Týně nad Vltavou v parku u řeky a okolí.

null

Všem Pirátům a dalším dobrovolníkům počasí přálo, panovala skvělá nálada ze smysluplné práce a dobrého pocitu z akce, která je užitečná pro všechny obyvatele uvedených měst.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii na facebooku.


Související články

Události

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu