Piráti otevřeli možnost zúčastnit se primárních voleb do Senátu ČR v obvodě České Budějovice

24. března 2018
Piráti otevřeli možnost zúčastnit se primárních voleb do Senátu ČR v obvodě České Budějovice

V letošních senátních volbách se otevírá možnost kandidovat za Pirátskou stranu v obvodě České Budějovice.

Podmínky pro kandidaturu jsou následující:

  • Kandidátem na pozici může být člen Pirátské strany nebo příznivec, který splňuje kritéria volby, bude mu v době voleb 40 let a je občanem České republiky.
  • Souhlasí s programem Pirátské strany a demokratickým minimem.
  • Nominovat ho může skupina členů, fórum místního sdružení nebo krajské předsednictvo. Krajské předsednictvo může stanovit, že v primárních volbách (či jejich části) mohou hlasovat i registrovaní příznivci a s jakou vahou. Takové hlasování pak musí proběhnout osobně (na zasedání) s pomocí hlasovacích lístků.

Doba pro navrhování na nominaci je do 12. dubna 2018 včetně. Následovat bude dvoudenní doba na rozmyšlenou a poté hlasování. Hlasování bude dvoukolové, každé kolo potrvá 48 hodin. V prvním se bude hlasovat o přípustnosti kandidátů, ve druhém kole zvítězí kandidát s nejvyšším počtem hlasů.

Pirátské fórum - primární volby do Senátu ČR.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.