Piráti odchází z koalice v Týně nad Vltavou, radní David Slepička šikanuje pracovníky úřadu, ODS ho drží ve funkcích

20. srpna 2020
Piráti odchází z koalice v Týně nad Vltavou, radní David Slepička šikanuje pracovníky úřadu, ODS ho drží ve funkcích

Týn nad Vltavou, 20. 8. 2020 - Piráti jsou v koalici v Týně nad Vltavou od komunálních voleb v roce 2018, kdy v zastupitelstvu města získali dva mandáty z jednadvaceti, uspěli v koaličních vyjednáváních a získali radního - lídra komunální kandidátky a současnou dvojku krajské - Jana Nováka. Nyní podal Jan Novák rezignaci a Piráti tak téměř po dvou letech koalici opouští. Důvodem je šikana (nejen) úřednic města ze strany jednoho z radních, Davida Slepičky, ale také jeho držení v pozici ředitele MCKV ze strany zástupců ODS.

S Davidem Slepičkou mají Piráti neshody již delší dobu. David Slepička vstupoval a uzavíral koaliční smlouvu jako člen Sociální demokracie, následně ale přešel do hnutí Změna 2020. Na počátku letošního roku byl pak radou města dočasně pověřen vedením Městského centra kultury a vzdělávání. Od té doby dělá vše pro to, aby ředitelem této příspěvkové organizace města zůstal a má v tom plnou podporu koaliční ODS, která oproti veřejným vyjádřením o potřebě vypsání výběrového řízení na ředitele MCKV veškeré tyto snahy odsouvá, či přímo maří.

Jan Novák k současné situaci uvádí: „David Slepička šikanuje pracovníky městského úřadu, zejména ženy. Z našeho města se snaží udělat si svojí feudální gubernii. Vyštvává pracovníky, aby za ně dosadil své rodinné příslušníky, a ty, kteří si s ním dovolí nesouhlasit, nevybíravě napadá, pomlouvá, a vláčí je v kyberprostoru. Dále se zuby nehty drží postu ředitele městské příspěvkové organizace - Městského centra vzdělávání a kultury. I skrze koaliční dohodu, že bude vypsáno výběrové řízení a výše popsanou šikanu úředníků města, ho v tomto postu drží ODS a učitel (výchovný poradce) na Vltavotýnském gymnáziu Mgr. Šálený. Jsem přesvědčený, že mezi panem Slepičkou a ODS existuje dohoda o vzájemné podpoře, která je postavena na držení si „teplých míst” za městské peníze. Neměli jsme tedy jinou možnost, než z takové koalice odejít.”

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články