Piráti nepodpořili omezování vlakové dopravy v Jihočeském kraji

18. března 2021
Piráti nepodpořili omezování vlakové dopravy v Jihočeském kraji

Rada Jihočeského kraje schválila a předložila krajskému zastupitelstvu návrh společnosti JIKORD s.r.o., který má omezit drážní dopravu. Důvodem tohoto omezení jsou dle dodaných informací opatření proti šíření koronaviru a s tím související snížení příjmů kraje ze sdílených daní. Omezení je ale plánováno na nesprávnou dobu a Piráti hlasovali v souladu se svým programem, který prosazuje spíše rozšiřování dopravní obslužnosti na území Jihočeského kraje.

„Chápeme, že jde o úsporu v nelehké době, ale tato úspora je velmi malá oproti tomu, že se opakovaně omezuje dopravní obslužnost v kraji. V tomto případě jde navíc o omezení některých prvních a posledních spojů od poloviny letošního roku, což nám nedává smysl. Omezení drážní dopravy by pro nás bylo přijatelné okamžitě v souvislosti s omezením pohybu lidí, nikoli někdy později, kdy bude podle nás potřeba spíše opět nastartovat ekonomiku,“ uvedl k dnešnímu hlasování krajský zastupitel Martin Kákona.

Piráti se ve svém programu pro krajské volby zavázali k prosazování zvyšování kvality dopravy v Jihočeském kraji a dle tohoto závazku budou hlasovat i v budoucnu.

<hr>

O práci zastupitelů budeme i nadále informovat.

Sledovat nás můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat nás můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.