Piráti nechtějí měnit územní plán Tábora. S věznicí ve Všechově se v něm nepočítá

20. února 2018
Piráti nechtějí měnit územní plán Tábora. S věznicí ve Všechově se v něm nepočítá

V Táboře i okolních obcích to v posledních měsících vře. Tématem rozhovorů mezi lidmi jsou totiž plány Vězeňské služby vybudovat věznici na letišti ve Všechově, místní části Tábora. Tyto pozemky získala Vězeňská služba převodem z majetku Ministerstva obrany. Zprávy o tomto projektu se v médiích objevily na podzim minulého roku a hned vyvolaly bouřlivé reakce občanů táborské aglomerace. Vznikla i petice NE věznici, jejíž celý text si můžete přečíst ZDE. Věznice by měla vzniknout pro 800 odsouzených v roce 2019.

Pirátská strana, jako potencionální nový subjekt v budoucím zastupitelstvu Tábora, zaujímá k této kauze věcné stanovisko, které vychází ze stávajícího územního plánu města. Současný územní plán se stavbou věznice vůbec nepočítá a na zmíněných pozemcích za stávajícího stavu by tedy neměla být vůbec možnost vzniku takového areálu. Ani u současných zastupitelů není vůle tento aktuální územní plán, který chápeme jako strategický dokument pro rozvoj města Tábora i celé táborské aglomerace, měnit. „Piráti proto nebudou změnu územního plánu v tomto směru podporovat. Pokud by se přece jen objevila snaha o vyvolání změny územního plánu, budeme usilovat o to, aby se občané k tak významné změně vyjádřili v místním referendu,“ říká táborský Pirát Martin Mareda.

„Piráti se současně chtějí vymezit vůči vzniklé atmosféře plné emocí a vyvolávání umělého strachu, kterou šíří hlavně petice NE věznici a diskuse na sociálních sítích. Piráti budou vždy vycházet z věcných faktů a argumentů, třídění dostupných informací a kritického myšlení,“ uzavírá Martin Mareda.

Piráti Tábor

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.