Piráti nechtějí měnit územní plán Tábora. S věznicí ve Všechově se v něm nepočítá

Piráti nechtějí měnit územní plán Tábora. S věznicí ve Všechově se v něm nepočítá

V Táboře i okolních obcích to v posledních měsících vře. Tématem rozhovorů mezi lidmi jsou totiž plány Vězeňské služby vybudovat věznici na letišti ve Všechově, místní části Tábora. Tyto pozemky získala Vězeňská služba převodem z majetku Ministerstva obrany. Zprávy o tomto projektu se v médiích objevily na podzim minulého roku a hned vyvolaly bouřlivé reakce občanů táborské aglomerace. Vznikla i petice NE věznici, jejíž celý text si můžete přečíst ZDE. Věznice by měla vzniknout pro 800 odsouzených v roce 2019.

Pirátská strana, jako potencionální nový subjekt v budoucím zastupitelstvu Tábora, zaujímá k této kauze věcné stanovisko, které vychází ze stávajícího územního plánu města. Současný územní plán se stavbou věznice vůbec nepočítá a na zmíněných pozemcích za stávajícího stavu by tedy neměla být vůbec možnost vzniku takového areálu. Ani u současných zastupitelů není vůle tento aktuální územní plán, který chápeme jako strategický dokument pro rozvoj města Tábora i celé táborské aglomerace, měnit. „Piráti proto nebudou změnu územního plánu v tomto směru podporovat. Pokud by se přece jen objevila snaha o vyvolání změny územního plánu, budeme usilovat o to, aby se občané k tak významné změně vyjádřili v místním referendu,“ říká táborský Pirát Martin Mareda.

„Piráti se současně chtějí vymezit vůči vzniklé atmosféře plné emocí a vyvolávání umělého strachu, kterou šíří hlavně petice NE věznici a diskuse na sociálních sítích. Piráti budou vždy vycházet z věcných faktů a argumentů, třídění dostupných informací a kritického myšlení,“ uzavírá Martin Mareda.

Piráti Tábor


Související články

Tábor

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu