Jihočeští Piráti chtějí, aby kraj finančně podpořil neorganizovaný sport, obce by mohly žádat o peníze od roku 2023

27. října 2021
Jihočeští Piráti chtějí, aby kraj finančně podpořil neorganizovaný sport, obce by mohly žádat o peníze od roku 2023

Na posledním jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje byly schváleny programové dotace na podporu sportu. Zastupitelský klub Pirátů navrhoval úpravu, která by vedla k finanční podpoře neorganizovaných sportovišť v menších jihočeských obcích, jako jsou například skateparky, parkurová nebo pumptracková hřiště. Tento návrh sice nebyl přijat, zazněl však příslib, že bude zapracován v příštím roce a obce tak budou moci o tuto podporu žádat od roku 2023.

Sportem a souvisejícími tématy se za klub Pirátů zabývá zastupitel Jiří Roubíček, který vyjádřil lítost nad tím, že návrh v tomto roce neprošel. Jednoduchá změna názvu by znamenala podporu sportovišť pro mládež.

„Je nám líto, že si koalice nevzala za své náš návrh na změnu názvu Opatření č. 3 v bodu programu podpory sportovní infrastruktury. V tuto chvíli zní: „Obnova vybavení sportovišť a jejich zázemí“. Námi navrhované znění bylo: „Obnova vybavení sportovišť, jejich zázemí a podpora vybavení sportovišť pro neorganizovaný sport“. To by znamenalo, že bychom podpořili rozvoj neorganizovaných sportovišť v menších jihočeských obcích, jako jsou například skateparky, parkurová nebo pumptracková hřiště,“ uvádí Jiří Roubíček a dále upozorňuje, že tato hřiště pro mládež často v jihočeských obcích chybí.

„Tato hřiště chybí ve většině jihočeských obcí. V každé obci naleznete hřiště pro malé děti, ale pro mládež téměř žádné. Zazněl však příslib, že se náš návrh zapracuje v příštím roce, tím pádem by obce mohly žádat o podporu od Jihočeského kraje na volnočasové hřiště v roce 2023. Doufám tedy, že bude tento příslib splněn,“ uzavřel Jiří Roubíček.

Podpora neorganizovaného sportu je součástí programu jihočeských Pirátů pro krajské volby, celý program najdete na našem webu zde (PDF).

O práci v krajském zastupitelstvu budou Piráti dále informovat, sledovat je můžete na Facebooku a na webu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články