Pondělní zastupitelstvo v Třeboni smetlo ze stolu převzetí parku kolem Schwarzenberské hrobky. Pirátští zastupitelé s tímto rozhodnutím nesouhlasí

25. dubna 2023
Pondělní zastupitelstvo v Třeboni smetlo ze stolu převzetí parku kolem Schwarzenberské hrobky. Pirátští zastupitelé s tímto rozhodnutím nesouhlasí

Pondělní zastupitelstvo v Třeboni smetlo ze stolu převzetí parku kolem Schwarzenberské hrobky. Pirátští zastupitelé s tímto rozhodnutím nesouhlasí.

„Město Třeboň zahodilo na pondělním zastupitelstvu šanci převzít do své správy park kolem Schwarzenberské hrobky,“ popsal pirátský zastupitel Jan Lukavský. „Starosta argumentuje tím, že město není zahradník a 700.000,- ročně na správu parku je příliš vysoký a nenávratný zásah do rozpočtu města. Přitom mu ale nevadí dotovat svoz odpadů pro třeboňské obyvatele, který město stojí každý rok přibližně 5 milionů,“ doplnil.

Co teď bude s parkem kolem známé hrobky není zatím jasné, ve hře je možnost návratu parku rodině Schwarzenbergů, případně dražba.

Třeboňští Piráti zároveň nejsou proti návratu parku do majetku Schwarzenbergů. K oddělení parku od známé hrobky totiž došlo při restitucích. „Nevíme, co by se s parkem stalo, pokud by ho v dražbě získal soukromý majitel. Je klidně možné, že by to dopadlo jako s parkem v Chlumu u Třeboně,“ naznačil Jan Lukavský. „Místní a turisté by pak mohli přijít o oblíbený cíl procházek, ale i o jednoduchou přístupovou cestu k pláži Ostende,“ dodal.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články