Naloďte se do mediálního týmu jihočeských Pirátů

23. srpna 2018
Naloďte se do mediálního týmu jihočeských Pirátů

Sleduješ veřejné dění a baví tě psát, fotit, natáčet videa či vytvářet zajímavou grafiku? A současně v tobě rezonují pirátské myšlenky liberální otevřené společnosti s širokou spoluúčastí veřejnosti při rozhodování o věcech veřejných? Pak jihočeští Piráti hledají třeba právě tebe! Jako posilu mediálního týmu.

Před více než rokem a půl byl jihočeskými Piráty zřízen krajský mediální odbor (MO), jehož cílem bylo větší zviditelnění Pirátů navenek a zároveň zlepšování PR o jejich činnosti. Po prvním roce zkušebního fungování, kdy se o PR starali především vedoucí MO a krajský koordinátor, jsme zveřejnili první podobnou výzvu. Z těch, co se přihlásili a opravdově zajímali o pomoc Pirátům, se podařila spolupráce s několika šikovnými lidmi. Nyní bychom náš mediální tým chtěli posílit o další zajímavé a kreativní kolegy, kterým nejsou média a PR cizí, jsou kreativní a rádi pracují v inspirativním týmu.

V tomto volebním roce jsme připravovali vedle článků na pirátské weby a péči o sociální sítě také dvě vydání Pirátských listů pro pět jihočeských měst v první vlně v nákladu 49 tisíc kusů a šest dalších v druhé vlně, kde bude náklad dokonce 64 tisíc kusů. Verze PDF prvního vydání jsou ke stažení ZDE. Druhé vydání Pirátských listů se právě v těchto dnech tiskne a budeme je distribuovat v průběhu září a počátkem října. I zde je příležitost pro pomoc Pirátů, kdy hledáme dobrovolníky-kameloty pro roznos těchto novin v pirátských městech a obcích v kontaktní kampani.

Chtěli bychom mezi námi přivítat další psavce, rešeršisty, grafiky, fotografy, filmaře, tipaře či další kreativní profese, s nimiž bychom připravovali obsah Jihočeského webu Pirátů i místních sdružení, stejně jako bychom se starali o pirátské profily na sociálních sítích, natáčeli videa, pořádali tiskové konference a další akce.

Mediální odbor se nejen v tomto horkém volebním období bude snažit vyhledávat atraktivní témata, zpracovávat je a dále pružně publikovat. Bude současně napomáhat k rozšiřování základny fanoušků a sympatizantů. Celkově se bude snažit o pozitivní obraz Pirátské strany v jihočeském regionu společně s krajským koordinátorem, pirátským centrem ČePiCe v Českých Budějovicích a všemi zainteresovanými Piráty a příznivci.

Vy, kteří chcete být u toho, u změn v naší společnosti a v našich městech, a chcete těmto změnám napomoci, kontaktujte vedoucího mediálního odboru Zbyňka Konvičku na e-mailu: mediajck@pirati.cz. Nezapomeňte uvést tel. číslo a Vaše dovednosti, stejně jako oblasti, v jakých byste chtěli jihočeským Pirátům podat pomocnou ruku. Budeme se těšit na případnou spolupráci.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.