Lukáš Mareš k očkovací strategii Jihočeského kraje, proběhlo první jednání Výboru pro zdravotnictví

12. ledna 2021
Lukáš Mareš k očkovací strategii Jihočeského kraje, proběhlo první jednání Výboru pro zdravotnictví

Na prvním jednání Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Jihočeského kraje probírali členové koncepci zdravotnictví, návštěvy v nemocnicích v době pandemie koronaviru, ohledávání těl zemřelých a očkovací strategii, která byla nejdůležitějším tématem.

Piráty zastupuje ve výboru Jan Hošek a MUDr. Lukáš Mareš. Očkovací strategie, kterou celý výbor po zhruba hodinu trvajícím jednání jednomyslně schválil, počítá se vznikem velkokapacitního očkovacího centra v každém z okresů. Cílem je naočkovat nejvíce ohroženou skupinu, tedy lidi ve věku nad 50 let, za 3 až 4 měsíce, a to prakticky plošně. Očkování je samozřejmě dobrovolné. První očkovací centrum by mělo vyrůst na výstavišti v Českých Budějovicích za zhruba 3 týdny, další centra by měla následovat. Systém registrace do pořadníku na očkování bude organizován centrálně z úrovně státu a v současné době probíhá jeho testování.

„S očkovací strategií souhlasím. Klíčové je ale to, kdo očkování zajistí personálně. Počítá se s tím, že část personálu zajistí nemocnice, část dobrovolníci z ambulantního sektoru. Na místě bude také záchranář pro případ zvládání akutních reakcí. Nutno ale dodat, že v Jihočeském kraji se zatím naštěstí žádná taková vážná reakce neobjevila. O administrativu se postarají dobrovolníci a pomoc přislíbila také Policie ČR. Musím i přesto upozornit na fakt, že zdravotníci jsou již nyní přetížení. Budu rád, když s vidinou konce pandemie najdou ještě poslední zbytky sil a pokryjí potřeby očkovacích center, je ale potřeba myslet na to, že jejich provoz bude velice náročný,“ upozornil na jednání výboru Lukáš Mareš.

O práci Pirátů v Jihočeském kraji budeme nadále informovat, sledovat nás můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat nás můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články