Lukáš Mareš k očkovací strategii Jihočeského kraje, proběhlo první jednání Výboru pro zdravotnictví

12. ledna 2021
Lukáš Mareš k očkovací strategii Jihočeského kraje, proběhlo první jednání Výboru pro zdravotnictví

Na prvním jednání Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Jihočeského kraje probírali členové koncepci zdravotnictví, návštěvy v nemocnicích v době pandemie koronaviru, ohledávání těl zemřelých a očkovací strategii, která byla nejdůležitějším tématem.

Piráty zastupuje ve výboru Jan Hošek a MUDr. Lukáš Mareš. Očkovací strategie, kterou celý výbor po zhruba hodinu trvajícím jednání jednomyslně schválil, počítá se vznikem velkokapacitního očkovacího centra v každém z okresů. Cílem je naočkovat nejvíce ohroženou skupinu, tedy lidi ve věku nad 50 let, za 3 až 4 měsíce, a to prakticky plošně. Očkování je samozřejmě dobrovolné. První očkovací centrum by mělo vyrůst na výstavišti v Českých Budějovicích za zhruba 3 týdny, další centra by měla následovat. Systém registrace do pořadníku na očkování bude organizován centrálně z úrovně státu a v současné době probíhá jeho testování.

„S očkovací strategií souhlasím. Klíčové je ale to, kdo očkování zajistí personálně. Počítá se s tím, že část personálu zajistí nemocnice, část dobrovolníci z ambulantního sektoru. Na místě bude také záchranář pro případ zvládání akutních reakcí. Nutno ale dodat, že v Jihočeském kraji se zatím naštěstí žádná taková vážná reakce neobjevila. O administrativu se postarají dobrovolníci a pomoc přislíbila také Policie ČR. Musím i přesto upozornit na fakt, že zdravotníci jsou již nyní přetížení. Budu rád, když s vidinou konce pandemie najdou ještě poslední zbytky sil a pokryjí potřeby očkovacích center, je ale potřeba myslet na to, že jejich provoz bude velice náročný,“ upozornil na jednání výboru Lukáš Mareš.

O práci Pirátů v Jihočeském kraji budeme nadále informovat, sledovat nás můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat nás můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.