Lukáš Kolářík se zapojil jako dobrovolník v boji s koronavirem, pojďte pomáhat také

23. února 2021
Lukáš Kolářík se zapojil jako dobrovolník v boji s koronavirem, pojďte pomáhat také

Poslanec Lukáš Kolářík a lídr jihočeské kandidátky pro sněmovní volby v roce 2021 se zapojil jako dobrovolník ve strakonické nemocnici. Kromě práce v Poslanecké sněmovně tak ještě vypomáhá bez nároku na odměnu a vyzývá k tomu další.

„Hledal jsem odpověď na to, jakým způsobem pomoci. Navštívil jsem tedy nemocnici a očkovací centrum ve Strakonicích, přivezl jsem tašku s proviantem a aby to nebylo jen prázdné gesto, dohodl jsem se rovnou na spolupráci, vypomáhám jako dobrovolník při testování. Myslím, že zapojit by se měl každý, neváhejte a ozvěte se všichni, kteří máte tu možnost se na nějaký čas uvolnit od svých běžných povinností. Je také na místě poděkovat všem lidem ve zdravotnictví a pomáhajícím hasičům za jejich nasazení, jsou to pro mě hrdinové,“ okomentoval své rozhodnutí Lukáš Kolářík.

Ten bude v testovacím centru pracovat po celou dobu probíhajícího testování a očkování během pro poslance vyhrazeného času na práci v regionech a ve svém volném čase především o víkendech. Nastoupil v pondělí 22. února a vzhledem ke svému zaměření a schopnostem vypomáhá s organizací a bezpečnostním dohledem přímo na místě, kde testování probíhá.

„V pondělí jsem prošel administrativou a potřebným školením, odpoledne jsem pak nastoupil na místo v testovacím centru. Pomáhám s dohledem, organizací, informováním přicházejících lidí a jako pomocná síla, když je potřeba někam něco odnést, přinést a podobně. Nejsem zdravotník a právě toto je pro mě důkaz, že každá pomoc má smysl. Po zbytek svého času se pochopitelně věnuji na plný úvazek práci poslance, v dalších týdnech budu v nemocnici vypomáhat především o víkendech, kdy je to také nejvíce potřeba,“ dodal Lukáš Kolářík.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články