Lukáš Kolářík se zapojil jako dobrovolník v boji s koronavirem, pojďte pomáhat také

23. února 2021
Lukáš Kolářík se zapojil jako dobrovolník v boji s koronavirem, pojďte pomáhat také

Poslanec Lukáš Kolářík a lídr jihočeské kandidátky pro sněmovní volby v roce 2021 se zapojil jako dobrovolník ve strakonické nemocnici. Kromě práce v Poslanecké sněmovně tak ještě vypomáhá bez nároku na odměnu a vyzývá k tomu další.

„Hledal jsem odpověď na to, jakým způsobem pomoci. Navštívil jsem tedy nemocnici a očkovací centrum ve Strakonicích, přivezl jsem tašku s proviantem a aby to nebylo jen prázdné gesto, dohodl jsem se rovnou na spolupráci, vypomáhám jako dobrovolník při testování. Myslím, že zapojit by se měl každý, neváhejte a ozvěte se všichni, kteří máte tu možnost se na nějaký čas uvolnit od svých běžných povinností. Je také na místě poděkovat všem lidem ve zdravotnictví a pomáhajícím hasičům za jejich nasazení, jsou to pro mě hrdinové,“ okomentoval své rozhodnutí Lukáš Kolářík.

Ten bude v testovacím centru pracovat po celou dobu probíhajícího testování a očkování během pro poslance vyhrazeného času na práci v regionech a ve svém volném čase především o víkendech. Nastoupil v pondělí 22. února a vzhledem ke svému zaměření a schopnostem vypomáhá s organizací a bezpečnostním dohledem přímo na místě, kde testování probíhá.

„V pondělí jsem prošel administrativou a potřebným školením, odpoledne jsem pak nastoupil na místo v testovacím centru. Pomáhám s dohledem, organizací, informováním přicházejících lidí a jako pomocná síla, když je potřeba někam něco odnést, přinést a podobně. Nejsem zdravotník a právě toto je pro mě důkaz, že každá pomoc má smysl. Po zbytek svého času se pochopitelně věnuji na plný úvazek práci poslance, v dalších týdnech budu v nemocnici vypomáhat především o víkendech, kdy je to také nejvíce potřeba,“ dodal Lukáš Kolářík.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.