Na Celostátním fóru Pirátů, které proběhlo kompletně online, vystoupil během tiskové konference také lídr jihočeské kandidátky pro nadcházející sněmovní volby katovický rodák Lukáš Kolářík. Ten je již v současné době poslancem, věnuje se exekucím a vnitřní bezpečnosti České republiky.

„V tomto volebním období jsem měl na starost jednu z programových priorit Pirátů, kterou je reforma exekucí. Se svým týmem jsme připravili novelu exekučního řádu, která stanoví místní příslušnost exekutorů, která stanoví spravedlivý systém vymáhání pohledávek v ČR. Naším zájmem je jak splacení pohledávek, tak to, aby dlužníci nebyli vyloučeni mimo systém, na čemž poté tratí celá republika. S ohledem na krizi, která nás pravděpodobně čeká, a s přibývajícím počtem lidí ve finančních problémech, bude třeba reformu dotáhnout co nejdříve. Z pozice místopředsedy výboru pro bezpečnost se věnuji tématům policie, hasičů, záchranky nebo problematice držení střelných zbraní. Je důležité, aby Česká republika zůstala nadále tak bezpečná, jako je nyní,“ charakterizoval své působení a záměry Lukáš Kolářík, který obhajuje mandát za Jihočeský kraj.

O práci Pirátů v Jihočeském kraji budou Piráti dále informovat, sledovat je můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat je můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.