Piráti plní program i z opozice, zastupitelům se podařilo prosadit „rozklikávací“ krajský rozpočet

17. prosince 2020
Piráti plní program i z opozice, zastupitelům se podařilo prosadit „rozklikávací“ krajský rozpočet

Na dnešním jednání zastupitelstva se Pirátům podařilo navrhnout a prosadit zásadní součást vlastního programu a jednu z hlavních pirátských myšlenek o transparenci a správě veřejných financí. Veřejnost tak bude mít možnost kontrolovat hospodaření s penězi Jihočeského kraje, a to ve formě „rozklikávacího“ krajského rozpočtu až na úroveň jednotlivých faktur. Záměr zveřejnění „rozklikávacího“ rozpočtu byl usnesením Zastupitelstva Jihočeského kraje svěřen finančnímu výboru, který má nyní připravit návrh realizace a předložit jej zastupitelstvu do dubna 2021.

hlasovani

Předložený a schválený návrh zastupitelského klubu Pirátů okomentoval místopředseda klubu Josef Soumar, který se věnuje ekonomice, investicím, majetku kraje a právě rozpočtu:

„Kontrola hospodaření a s tím spojená transparentnost patří mezi základní pilíře pirátského programu. Děkuji kolegyním a kolegům zastupitelům, kteří náš bod podpořili, jsem rád, že se Jihočeský kraj bude řadit mezi kraje s vysokou transparentností a půjde příkladem všem svým obcím a městům. Finanční výbor nyní bude pracovat na přípravě konkrétního řešení, které předloží zastupitelstvu kraje do dubna 2021.“

O práci v krajském zastupitelstvu budou Piráti dále informovat, sledovat je můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat je můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.