Krajské fórum Pirátů zasedalo po volbách v Písku

Krajské fórum Pirátů zasedalo po volbách v Písku

Jihočeští Piráti se po úspěšných volbách do sněmovny Parlamentu České republiky, kam byl zvolen také jihočeský lídr Pirátů Lukáš Kolářík, sešli 12. listopadu ve sportovní hale v Písku. Nabitý program trval čtyři hodiny. Na setkání přišlo celkem 20 Pirátů, osm zájemců o členství, jeden příznivce a jeden host.

Krajské fórum bude aktuálně volit nové předsednictvo. Písečtí Piráti se zasazují o zlepšení podmínek pro toulavé kočky a chtějí prosadit útulek, současně je v plánu navrhovat řešení pro parkování a MHD ve městě. V Českých Budějovicích by Piráti rádi otevřeli jihočeské pirátské centrum, v Písku pak poslaneckou kancelář pro lídra a poslance Lukáš Koláříka. Na Strakonicku se 18. listopadu plánuje největší charitativní akce roku, jejíž výtěžek bude směřovat do dětského domova ve Volyni.

null

V Táboře se připravuje výběrové řízení pro nového dopravce MHD za miliardu korun. Piráti to pozorně sledují. V Kaplici by tři zájemci o členství v Pirátské straně rádi založili místní sdružení, chtějí řešit hlavně bezpečnost a problémy s průmyslovou zónou. Další zájemci o členství se dostavili z Budějovic, Písku a Strakonicka. Celkem po volbách Piráty kontaktovalo 180 lidí s nabídkou pomoci.

Táborští Piráti navrhují sdílení aktuálních témat ve společných dokumentech on-line a inspirovat se navzájem u neregionálních témat. Na závěr se hovoří o mediálních tématech, například MHD a parkování v centru Českých Budějovic a problematice toulavých koček.  Padne návrh navštívit pirátské vedení radnice v Mariánských lázních a podělit se o zkušenosti z tamní radnice. Plánuje se také Piratecon se zaměřením na komunální volby.


Související články

Písecko
Krajské fórum

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu