Krajské fórum Pirátů zasedalo po volbách v Písku

16. listopadu 2017
Krajské fórum Pirátů zasedalo po volbách v Písku

Jihočeští Piráti se po úspěšných volbách do sněmovny Parlamentu České republiky, kam byl zvolen také jihočeský lídr Pirátů Lukáš Kolářík, sešli 12. listopadu ve sportovní hale v Písku. Nabitý program trval čtyři hodiny. Na setkání přišlo celkem 20 Pirátů, osm zájemců o členství, jeden příznivce a jeden host.

Krajské fórum bude aktuálně volit nové předsednictvo. Písečtí Piráti se zasazují o zlepšení podmínek pro toulavé kočky a chtějí prosadit útulek, současně je v plánu navrhovat řešení pro parkování a MHD ve městě. V Českých Budějovicích by Piráti rádi otevřeli jihočeské pirátské centrum, v Písku pak poslaneckou kancelář pro lídra a poslance Lukáš Koláříka. Na Strakonicku se 18. listopadu plánuje největší charitativní akce roku, jejíž výtěžek bude směřovat do dětského domova ve Volyni.

<embed alt="null" embedtype="image" format="left" id="3043" />

V Táboře se připravuje výběrové řízení pro nového dopravce MHD za miliardu korun. Piráti to pozorně sledují. V Kaplici by tři zájemci o členství v Pirátské straně rádi založili místní sdružení, chtějí řešit hlavně bezpečnost a problémy s průmyslovou zónou. Další zájemci o členství se dostavili z Budějovic, Písku a Strakonicka. Celkem po volbách Piráty kontaktovalo 180 lidí s nabídkou pomoci.

Táborští Piráti navrhují sdílení aktuálních témat ve společných dokumentech on-line a inspirovat se navzájem u neregionálních témat. Na závěr se hovoří o mediálních tématech, například MHD a parkování v centru Českých Budějovic a problematice toulavých koček.  Padne návrh navštívit pirátské vedení radnice v Mariánských lázních a podělit se o zkušenosti z tamní radnice. Plánuje se také Piratecon se zaměřením na komunální volby.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.