Jiří Roubíček: Olympiáda dětí a mládeže se po patnácti letech vrací do Jihočeského kraje

Jiří Roubíček: Olympiáda dětí a mládeže se po patnácti letech vrací do Jihočeského kraje

Dnes vám chceme představit, kdo se skrývá pod číslem tři na naší kandidátce do krajských voleb… Je to současný krajský zastupitel Jiří Roubíček z Tábora. Jeho hlavním tématem je cestovní ruch a sport. Mimochodem věděli jste, že nás letos v kraji čeká olympiáda? Konkrétně ta dětí a mládeže. Jirka si proto připravil článek právě o ní.

Čtyři dny, dvacet sedm sportovišť, dvacet sportů a přes čtyři tisíce sportovců. V roce 2024 se do jižních Čech po dlouhých patnácti letech vrátí největší multisportovní akce v České republice – Olympiáda dětí a mládeže. Letní hry se budou konat od 23. do 27. června v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou, Táboře a v Sezimově Ústí.

Jsme hrdí, že se u nás v kraji tato obří sportovní akce pro děti bude konat. Nejde totiž o jen tak obyčejné sportovní klání. Na mladé sportovce bude čekat atmosféra srovnatelná s opravdovými olympijskými hrami. Nebudou tak ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Vedení Jihočeského kraje dlouho plánovalo, že se olympiáda uskuteční pouze v Českých Budějovicích a v Hluboké nad Vltavou. To by sice zjednodušilo organizaci, ale zároveň by to znamenalo menší počet sportovců i omezení některých sportů. Od začátku jsme proto jako Piráti volali po rozšíření a jsme moc rádi, že se vedení kraje nakonec vydalo touto cestou a rozšířilo hry o město Tábor a Sezimovo Ústí. Tím se zvýšil počet sportů a především sportovců, kteří se budou moct her zúčastnit. To vše v duchu hesla francouzského pedagoga, historika a zakladatele moderních olympijských her Pierre de Coubertina: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“

Jiří Roubíček
zastupitel Jihočeského kraje

Jiří Roubíček

Celý život žije v Táboře, nyní je členem Zastupitelstva Jihočeského kraje, členem krajské komise pro cestovní ruch a členem finančního výboru ve městě Tábor.
Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní a stavební v Táboře a dokončil magisterské studium na ČZU v Praze na Provozně ekonomické fakultě obor Veřejná správa a regionální rozvoj. Je spoluzakladatelem spolku Taboard, který se od roku 2007 stará o mládež a pořádání kulturních akcí spojených s extrémními sporty, jako je například skateboarding nebo BMX. Mezi svá témata řadí vedle sportu také problematiku cestovního ruchu, ve kterém aktivně podniká – je provozovatelem penzionu v centru Tábora.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zuzana Kudláčková: Chceme Budějce představit Evropě!

Zuzana Kudláčková: Chceme Budějce představit Evropě!

Na čtvrtém místě naší kandidátky do letošních krajských voleb je Zuzana Kudláčková. Znát ji můžete z Českých Budějovic, kde se po minulých komunálních volbách stala náměstkyní primátorky. Na starosti má životní prostředí, územní skupiny a především kulturu. A právě s ní se teď pojí velký projekt, který už nyní začíná měnit prostředí v krajském městě a jeho vrcholem bude rok 2028 – Evropské hlavní město kultury (EHMK).