Jihočeští Piráti volají po otevřené soutěži na prostředky na podporu zemědělství

18. března 2021
Jihočeští Piráti volají po otevřené soutěži na prostředky na podporu zemědělství

Regionální agrární komora požádala kraj o přidělení individuální dotace ve výši 1.900.000 korun, krajský zastupitel Dan Leština ale upozorňuje na to, že většinu podporovaných činností by mohli vykonávat i jiní zájemci a není důvod udržovat politicky kontroverzní monopol této organizace.

„Podporované aktivity vypadají pěkně, jde o propagaci jihočeských potravin nebo informační servis pro zemědělce. Nelíbí se mi ale, že kraj dává bezmála dva miliony korun agrární komoře takto napřímo svým politickým rozhodnutím bez jakékoli soutěže, přičemž tyto jmenované činnosti by jistě uměl zajistit i leckdo jiný. V rámci dotačního programu nebo výběrového řízení by mohl kraj vybrat z více profesních sdružení zemědělců, neziskových organizací, poradenských nebo marketingových firem a podobně. Jako problematickou současnou praxi vnímám zejména v situaci, kdy v kraji vládne ODS a předsedou představenstva Regionální agrární komory je Pavel Dlouhý, podnikatel, bývalý člen výkonné rady ODS a místostarosta Hluboké nad Vltavou,“ uvedl Dan Leština.

<hr>

O práci zastupitelů budeme i nadále informovat.

Sledovat nás můžete na Facebooku, Twitteru a na webu. Kontaktovat nás můžete buď přímo, nebo přes krajské expertní týmy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články