Jihočeští Piráti uklízeli Mirovice

7. října 2017
Jihočeští Piráti uklízeli Mirovice

Jihočeští Piráti se v sobotu 7. října sešli v Mirovicích na náměstí, aby se společně vydali na úklid městečka. Plánovaná trasa, na které uklízeli, začínala na náměstí, vedla kolem plynárny, přes most a směrem ke skále, kde na všechny účastníky čekalo občerstvení v podobě buřtů a limonády. Piráti sesbírali celkem 13 plných pytlů odpadu, který pak také roztřídili a zanechali u plynárny, kde si je vyzvednou technické služby.

Akce se účastnilo celkem 14 lidí, z toho 5 mirovických. Účastníci, kteří přijeli z největší dálky, byli dva studenti z Budapešti. Piráti měli připravenou cenu pro nejlepšího sběrače, nakonec však předali ceny dvě, neboť nepřekonatelné sesterské duo z Mirovic sesbíralo společnými silami bezkonkurenční množství odpadků.

Ágnes Gozstola, která se akce účastnila, z ní byla velmi nadšená. „V Maďarsku jsem se podobné akce jednou zúčastnila, nicméně úklidová akce v Mirovicích byla mnohem lepší. Nešlo totiž jen o úklid samotný, ale také o to, že lidé se po něm nerozešli, společně si popovídali o ohně, najedli se a podělili se o různé zážitky. Atmosféra byla velmi přátelská,“ říká Ágnes, která rozhodně nelituje odpoledne stráveného úklidem.

„Celou akci hodnotím velmi pozitivně, sesbírali jsme velké množství odpadu a akci zakončili opékáním buřtů. Jsem rád, že mnohým lidem není lhostejné, v jakém prostředí žijí a chtějí udělat pozitivní změnu,“ hodnotil celou akci Lukáš Kolářík, lídr jihočeské kandidátky do nadcházejících voleb.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.