Jihočeští Piráti uklízeli Mirovice

Jihočeští Piráti uklízeli Mirovice

Jihočeští Piráti se v sobotu 7. října sešli v Mirovicích na náměstí, aby se společně vydali na úklid městečka. Plánovaná trasa, na které uklízeli, začínala na náměstí, vedla kolem plynárny, přes most a směrem ke skále, kde na všechny účastníky čekalo občerstvení v podobě buřtů a limonády. Piráti sesbírali celkem 13 plných pytlů odpadu, který pak také roztřídili a zanechali u plynárny, kde si je vyzvednou technické služby.

Akce se účastnilo celkem 14 lidí, z toho 5 mirovických. Účastníci, kteří přijeli z největší dálky, byli dva studenti z Budapešti. Piráti měli připravenou cenu pro nejlepšího sběrače, nakonec však předali ceny dvě, neboť nepřekonatelné sesterské duo z Mirovic sesbíralo společnými silami bezkonkurenční množství odpadků.

Ágnes Gozstola, která se akce účastnila, z ní byla velmi nadšená. „V Maďarsku jsem se podobné akce jednou zúčastnila, nicméně úklidová akce v Mirovicích byla mnohem lepší. Nešlo totiž jen o úklid samotný, ale také o to, že lidé se po něm nerozešli, společně si popovídali o ohně, najedli se a podělili se o různé zážitky. Atmosféra byla velmi přátelská,“ říká Ágnes, která rozhodně nelituje odpoledne stráveného úklidem.

„Celou akci hodnotím velmi pozitivně, sesbírali jsme velké množství odpadu a akci zakončili opékáním buřtů. Jsem rád, že mnohým lidem není lhostejné, v jakém prostředí žijí a chtějí udělat pozitivní změnu,“ hodnotil celou akci Lukáš Kolářík, lídr jihočeské kandidátky do nadcházejících voleb.


Související články

Události

Sdílení je aktem lásky

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu