Jihočeští Piráti nepodpořili schválení dotace na světovou rallye a upozorňují, že vedení kraje si za dva miliony kupuje pouze propagaci na komerční akci

Jihočeští Piráti nepodpořili schválení dotace na světovou rallye a upozorňují, že vedení kraje si za dva miliony kupuje pouze propagaci na komerční akci

Květnové krajské zastupitelstvo schválilo dvoumilionovou dotací na konání světové rallye, jejíž část se uskuteční na území Jihočeského kraje. Jihočeští Piráti tuto žádost nepodpořili a upozorňují, že dva miliony korun pro Autoklub ČR, mohly lépe posloužit lépe a jinde.

Naši zastupitelé poukázali na fakt, že závodní akce se bude konat, ať už na ni kraj přispěje, či ne. „Dva miliony korun za krátkou propagaci kraje se mi zdají hodně,“ podotknul Josef Soumar. „Myslím, že by se tyto prostředky daly využít mnohem lépe. Takto je to pouze PR záležitost pro kraj,“ shrnul.

Podpora rallye navíc ukazuje, jaké jsou priority současného vedení kraje: „Je to velký kontrast, na jednu stranu chceme dát dva miliony za jeden den automobilových závodů. Na druhou stranu kraj přesně takovou částku nedal na podporu environmentální výchovy na celý rok,“ argumentovala ve čtvrtek pirátská zastupitelka Lucie Korytářová.

Další diskutovanou věcí je samotná trať závodu. „V neposlední řadě by se u takto velké a hlasité akce měl zvážit vliv na přírodu. Trasa bude minimálně v těsné blízkosti CHKO Šumava, ale přesné podrobnosti bohužel neznáme. I to přispělo k rozhodnutí dotaci nepodpořit,“ doplnil Dan Leština.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články