Jihočeští Piráti mají nové předsednictvo, mandát předsedkyně krajského sdružení obhájila Jana Koláříková

25. listopadu 2020
Jihočeští Piráti mají nové předsednictvo, mandát předsedkyně krajského sdružení obhájila Jana Koláříková

Jihočeští Piráti si zvolili nové vedení. Mandát předsedkyně obhájila Jana Koláříková. Další funkce v předsednictvu budou vykonávat Kamil Podzimek (1. místopředseda), Tomáš Guth Jarkovský (2. místopředseda), Bohuslav Švehla (3. místopředseda) a Václav Klecanda (4. místopředseda).

„S pokorou znovu přijímám funkci krajské předsedkyně a i nadále se vynasnažím plnit všechny povinnosti, které se k této funkci pojí. Stále také platí, že se vynasnažím o co možná největší podporu všech členů, podporu celého krajského sdružení i sdružení místních. V dalších dvou letech nás čekají dvě volební kampaně a musíme se na ně dobře připravit,“ říká ke svému zvolení Jana Koláříková, která za dobu svého působení v České pirátské straně získala bohaté zkušenosti. Kandidovala na pozici europoslankyně ve volbách v letech 2014 a 2019, pracovala jako krajská koordinátorka v Jihočeském kraji a nyní působí na pozici vedoucí Personálního odboru České pirátské strany.

Pozici druhého místopředsedy získal Tomáš Guth Jarkovský, který je zároveň předsedou místního sdružení Českobudějovicko: „Velmi si vážím důvěry, kterou nám projevila členská základna. Důležitým úkolem nového předsednictva bude poskytovat odborné a mediální zázemí nově zvoleným krajským zastupitelům, kteří dohlížejí na koalici z opozičních pozic. Také před námi stojí výzva v podobě blížících se sněmovních voleb, které bývají považovány za ty nejdůležitější. Těším se, jak tuhle výzvu jako tým zvládneme.“

Nové předsednictvo nyní čeká příprava na kampaň do Poslanecké sněmovny, sestavení rozpočtu a primární, vnitrostranické volby, které určují pořadí kandidátů na kandidátní listině do Poslanecké sněmovny. Neméně důležitým úkolem bude podpora krajských i komunálních zastupitelů a kandidátů do veřejných funkcí, zvyšování jejich kompetencí v rámci uceleného systému vzdělávání a jejich komplexní příprava na výkon funkce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.