Jihočeští Piráti ke státnímu svátku 28. října přejí naší zemi a všem lidem jen to dobré

29. října 2019
Jihočeští Piráti ke státnímu svátku 28. října přejí naší zemi a všem lidem jen to dobré

Právě letos vstupuje naše země do dalšího století své samostatnosti. Někdy si dost možná ani neuvědomujeme, že před 101 lety nám byla dána neuvěřitelná možnost, možnost na sebeurčení. Díky tomu jsme si mohli začít rozhodovat o vlastních zákonech, o tom, jak využijeme naše společné peníze nebo o směřování naší země. Překonali jsme i dvě nesvobodné etapy státu - nacismu a komunismu, abychom se opět vrátili k demokratickému směřování republiky. Svobodně jsme se rozhodli stát se součástí Evropské unie a Severoatlantické aliance.

I když patříme do rodiny zemí, kde se uplatňují demokratické principy, nejsme a nechceme být lhostejní k jiným státům či národům, kde takové možnosti nemají. Piráti jsou přesvědčeni o tom, že právo na svobodu a sebeurčení patří každému národu a každému jednotlivci. Bohužel i dnes ve světě vidíme, že takovému štěstí se nedostává všem. Sen Kurdů o vlastní zemi na Blízkém východě se v posledních týdnech zdá zase vzdálenější. A nejen tam, i v Evropě najdeme podobné případy na Ukrajině či Balkánském poloostrově.

Piráti si přejí a budou se zasazovat o to, aby vývoj naší země pokračoval a stavěl i nadále na demokratických základech, stejně tak budou podporovat úsilí o demokracii v zemích, kde se to zatím z různých důvodů nedaří.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.