Jihočeští Piráti jednali ve Strakonicích

1. prosince 2018
Jihočeští Piráti jednali ve Strakonicích

Lovecká bašta na okraji Strakonic hostila jihočeské Piráty, kteří se sešli na dalším krajském fóru. Setkání se konalo 25. listopadu a kromě bilancování povolebních jednání a zhodnocení aktuálního dění v pirátských jihočeských baštách, se fórum věnovalo i plánovanému celostátnímu fóru v Táboře, stejně jako přípravě na volby do Europarlamentu, které se uskuteční v květnu 2019.

V úvodu se Pirátům představili noví zájemci o spolupráci či případné členství ve straně, na něž navázala nová krajská koordinátorka Pirátů – Klára Bidařová. Ta podle svých slov bude pomáhat s organizací pirátských aktivit a administrativou krajského sdružení, stejně jako s komunikací uvnitř i vně sdružení – s dobrovolníky a adepty na členství.

Nechybělo slovo předsedy jihočeských Pirátů Lukáše Koláříka, který zdůraznil, že po úspěšných volbách všem 30 zvoleným zastupitelům v Jihočeském kraji za Piráty začíná skutečná tvrdá politická práce, která se nesmí podcenit: „Jenom díky vám dokážeme téměř bez peněz konkurovat nejbohatším subjektům typu ANO a na mnoha místech je i porážet. Je vidět, že politika je stále více o lidech než o penězích a jsem rád, že jsou Piráti právě ti, kteří to dokazují,“ uvedl Lukáš Kolářík. Současně vyzval členskou základu k zapojení se do krajských expertních týmů. Zmínil důležitost rozšíření pirátských bašt do Českého Krumlova a Prachatic, stejně jako posílení základny v Jindřichově Hradci a Strakonicích. Jak uvedl, krajské předsednictvo jedná s potencionálním nájemcem restaurace v Čepici – pirátském centru v Českých Budějovicích, jež by v něm zajišťoval stabilní provoz a pravidelný program.

Zástupci jednotlivých místních sdružení pak hodnotili průběh volebních kampaní ve svých městech i povolební vyjednávání. Svorně si všichni pochvalovali sepsané povolební strategie, o které se mohli v jednáních opírat. Josef Soumar z píseckého sdružení představil podrobněji ideu krajských expertních týmů a Lukáš Kolářík plánovaný krajský rozpočet strany na rok 2019. Důležitým bodem byla rozprava o chystaném celostátním pirátském fóru, kterého se jako hostitelé ujmuli táborští Piráti. Uskuteční se ve dnech 19.–20. ledna 2019 v táborském hotelu Palcát. Jihočeští Piráti deklarovali, že táborským kolegům budou v náročné organizaci při akci, na níž se očekává několik stovek účastníků, nápomocni.

Vedoucí mediálního odboru Zbyněk Konvička hovořil o infokanálech Pirátů v rámci kraje a možnostech zlepšování jednotlivých platforem FB, webů, tiskových zpráv apod. Padl návrh jednou za rok, i mimo volby, připravovat krajské Pirátské listy, v nichž by se prezentovala všechna pirátská města a průběžně tak informovala o svých aktivitách mimo on-line. Na něj navázal Jaroslav Hansal, který představil návrh na novou podobu krajského webu.

Hosty fóra byli Markéta Gregorová, vedoucí zahraničního odboru Pirátů a poslanec za Piráty Mikuláš Peksa, kteří informovali o plánované kampani na eurovolby a možnosti sdružení i jednotlivců se do nich zapojit. Kandidaturu do eurovoleb za Jihočechy zvažuje Jana Koláříková, stávající vedoucí personálního odboru.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Zveme vás na Krajské fórum do Tábora

Už tuto neděli zakotvíme v Táboře! Čeká nás tu Krajské fórum a máme připravený opravdu nabitý program. Dopoledne nás totiž čeká procházka s táborskými Piráty, v čele s Martinem Maredou. Sejdeme se už v 9:45 u sportovní haly Mír a podíváme se na zajímavé investice města.