Jihočeský zastupitelský klub Pirátů doplnil Tomáš Posekaný

Jihočeský zastupitelský klub Pirátů doplnil Tomáš Posekaný

Právě dnes složil svůj slib zastupitele Tomáš Posekaný, který se tak stal novým členem zastupitelského klubu Pirátů v Jihočeském kraji. Nahradil dosavadní zastupitelku Lucii Polej (Korytářovou), která rezignovala na svou funkci z důvodu dlouhodobého přesunu do zahraničí. 

Tomáš Posekaný je vzděláním ekonom a financemi se zabývá i ve svém profesním životě.  „Rád bych se věnoval hlavně hospodaření kraje, ale zajímají mě také majetkové body, sport a IT, blízko mám i k životnímu prostředí,“ nastínil možnosti svého působení v současném krajském zastupitelstvu. „Zároveň bych chtěl uplatnit svoje zkušenosti z komunální politiky, již pátým rokem jsem zastupitelem v Písku,“ doplnil. 

Svůj nástup do zastupitelstva kraje vnímá jako velkou odpovědnost. „Lucii se podařilo navrátit dotační program pro environmentální vzdělávání. Myslím, že udělala kus práce a doufám, že se mi podaří pracovat alespoň stejně dobře. Zároveň bych jí chtěl popřát hodně štěstí, ať budou její cesty směřovat kamkoli,“ uvedl. Lucie Polej v krajském zastupitelstvu pracovala také jako členka Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, zde ji nahradí tajemník krajského klubu Pirátů Sandrik Bednář.

Tomáše Posekaného si zároveň jihočeští Piráti na podzim zvolili na páté místo kandidátní listiny pro krajské volby v letošním roce. 

Tomáš Posekaný

Tomáš je členem místního sdružení Piráti Písecko. Pochází z města Písku, kde v současné době podniká i žije.

Vystudoval písecké Gymnázium a Vysokou školu ekonomickou se zaměřením na management a informační systémy. Již v průběhu studia se specializoval na správu osobních i podnikových financí. Od roku 2011 podniká na finančním trhu, kde pomáhá lidem organizovat jejich osobní i rodinné finance. Zpracovává finanční analýzy, sestavuje portfolia jednotlivcům i firemním skupinám, tvoří finanční plány, nastavuje cash flow, organizuje vzdělávání a stará se o dlouhodobé fungování firmy. Zároveň splňuje potřebné certifikace České národní banky. V roce 2021 získal profesní titul EFA. Jde o mezinárodní titul akreditovaný nezávislou evropskou asociací.

Tomáš by chtěl, aby politika byla čestná a transparentní. Zastupuje pirátskou stranu v zastupitelstvu města Písku ve druhém funkčním období (2022-2026).

Mezi jeho zájmy patří sport, ekonomika, politika, marketing a analýza dat.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články