Žadatelé o krajské dotace mají nově díky nám 3 dny na opravu chyby

23. ledna 2024
Žadatelé o krajské dotace mají nově díky nám 3 dny na opravu chyby

Chybějící nebo špatná příloha? Tak právě z těchto důvodů je každý rok automaticky vyřazena více než stovka žádostí o krajskou dotaci. To se na náš popud od letošního roku mění! V případě chybějící povinné přílohy bude nově žadatel vyzván k doplnění ve lhůtě 3 pracovních dnů.

Nejčastější chyba nastává u výpisu z evidence skutečných majitelů, což je státní registr, který umožňuje vygenerovat tři typy výpisů (částečný, platný a úplný) a právě v těchto variantách se obvykle chybuje.

„Jsme rádi, že vedení kraje náš požadavek na zlepšení této situace vyslyšelo a zavedlo do pravidel dotačních programů alespoň 3 dny na doplnění žádosti. Doufáme, že tak skončí nedůstojná praxe, kdy pro některé chybující žadatelé se dotace vždycky nějak našla, zatímco většina chybujících měla smůlu. Nová pravidla by měla být spravedlivá pro všechny,“ vysvětluje krajská zastupitelka Veronika Kovářová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zuzana Kudláčková: Chceme Budějce představit Evropě!

Zuzana Kudláčková: Chceme Budějce představit Evropě!

Na čtvrtém místě naší kandidátky do letošních krajských voleb je Zuzana Kudláčková. Znát ji můžete z Českých Budějovic, kde se po minulých komunálních volbách stala náměstkyní primátorky. Na starosti má životní prostředí, územní skupiny a především kulturu. A právě s ní se teď pojí velký projekt, který už nyní začíná měnit prostředí v krajském městě a jeho vrcholem bude rok 2028 – Evropské hlavní město kultury (EHMK).