Lukáš Mareš

Narodil jsem se v roce 1989 v Českém Krumlově a dětství a mládí prožil na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Vystudoval jsem gymnázium Jírovcova a poté 3. lékařskou fakultu UK v Praze. Předatestační praxi jsem absolvoval v českobudějovické nemocnici.

Pirátem jsem od roku 2017. Ve volbách v roce 2018 jsem získal mandát zastupitele Českých Budějovic a posléze rok pracoval na radnici jako předseda výboru pro veřejnou správu a IT. Z profesních důvodů jsem posléze na tuto funkci rezignoval.

Za největší politický „úspěch“ mého působení považuji zastavení projektu bourání staré a výstavby nové sportovní haly na Dlouhé louce. Městu jsem tím ušetřil bezmála 700 milionů Kč. Vedlejším efektem této politické akce bylo odvolání kontoverzního náměstka pro dopravu.

Ve volbách 2020 jsem byl zvolen zastupitelem Jihočeského kraje. Posléze pak členem zdravotního výboru a dozorčí rady společnosti Jihočeské nemocnice a.s. (tzv. holdingu). Z důvodu kumulace funkce jsem se pak vzdal mandátu zastupitele města.

Mé příjmy z veřejných zdrojů

lukas-mares-2021

Pirátská strana


Lidé

Dan Leština
Dan Leština člen Zastupitelstva Jihočeského kraje
Josef Soumar
Josef Soumar člen MS Písecko, zastupitel v Písku a v Jihočeském kraji
Poznejte celý náš tým